CHP'den Cumhurbaşkanlığı İçin Hiç Aklınıza Gelmeyecek İsim...

CHP'den Cumhurbaşkanlığı İçin Hiç Aklınıza Gelmeyecek İsim...
Cumhuriyet Halk Partisi'nde "cumhurbaşkanı adayı" gündemli kapalı grup toplantısı yapıldı. Milletvekilleri akılarındaki isimleri kağıda yazdı. Kulislerde konuşulan en ilginç adayın ismi, SANSÜRSÜZ HABER'de...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

ÇATI ADAY DEĞİL PARTİLİ OLSUN
 
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin isteği üzerine Meclis'te kapalı grup toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik stratejilerin konuşulduğu toplantıda, Kılıçadaroğlu milletvekillerinden isim istendi. 

HERKESİ KUCAKLASIN

Kılıçdaroğlu, isim isterken, milletvekillerine "Türkiye'nin nasıl bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var?" sorusuna yanıt olabilecek adaylara ağırlık verilmesini talep etti. Herkesi kucaklayıcı, adı şaibeye karışmamış, Türkiye'yi dünyada da temsil edebilecek bir aday çıkarmak gerektiğine vurgu yaptı. 

AĞIRLIK PARTİLİ ADAYDAN YANA

CHP kulislerinde ise adayın, her kesimden oy alabilecek nitelikte ama aynı zamanda partili olması gerektiği konuşuluyor. Bu durumda MHP'nin çatı aday önerisine sıcak bakmakla birlikte, CHP'liler MHP'lilerin de oy verebileceği bir partili aday arayışında...

İSİM YAZIP, KUPAYA ATTILAR

Milletvekilleri, kendilerine dağıtılan pusulalara, cumhurbaşkanlığı adaylığı için düşündükleri üç ismi yazdı. Kılıçdaroğlu, kendi adının da yazılması ihtimaline karşın, milletvekillerini uyardı ve "beni yazmayın, siyasi partisinin başkanlarının adaylığını uygun görmüyoruz" dedi.  

"BÜYÜKERŞEN" ADI ÖNE ÇIKIYOR

CHP Milletvekillerinin cumhurbaşkanlığı için en çok konuştuğu isimler Yılmaz Büyükerşen, Abdüllatif Şener, Ümit Boyner, İlhan Kesici, Deniz Baykal, Taha Akyol, Sami Selçuk, Kamer Genç, Emine Ülker Tarhan ...

İLGİNÇ SÜRPRİZ İSİM

CHP kulislerinde dolaşan sürpriz isim ise merhum Adnan Menderes'in torunu, Adnan Menderes... Bazı vekiller, kendini tanıtma sorunu olmayan, geçmişe gönderme yapan ve sağ seçmene de sempatik gelebilecek bir isim olarak, İzmir'de yaşayan ve Tıp doktoru olan Adnan Menderes'in başarılı olabileceğini düşünüyor. 

İSİMLERİ SADECE  KILIÇDAROĞLU GÖRECEK

Milletvekillerinin pusulalara yazdığı isimleri, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tek başına değerlendirecek. Uygun gördüğü adayları, MYK'da gündeme getirecek. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com