CHP'den dershanelere destek!

CHP'den dershanelere destek!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde partisinin belediye başkan adayı tanıtım toplantısında gündeme dahil önemli açıklamalarda bulundu

Muharrem İnce, AKP'yi eleştirerek, "Bunları Mart ayında yaralayacağız, 2015'te düşürüp, otobüsleri Meclis'e çekip doğru Yüce Divan'a götüreceğiz" dedi.

İnce, konuşmasına, "Bu devletin, Cumhuriyetin malına bonkör, Atatürk devrimlerine nankör, vatandaşların sorunlarına bakan kör, millete diktatör olan Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum" diyerek başladı. İnce, şöyle devam etti:

"Sen ey Recep Erdoğan, El Kaide'ci, El Nüsra'cı oldun. AB'ci oldun, ABD'ci, Şangay'cı oldun. İmralı'cı, Kaddafi'ci, Esad'cı oldun, fesatçı oldun, orta yolcu oldun. Papaz elbisesi giydin, çevreci, yeşilci oldun. Adnan Şenses'ciydin Ahmet Kaya'cı oldun. Bir tek Atatürkçü olamadın. Maşallah ayakkabı fabrikası gibi her numara var" dedi.

CHP'nin bu ülkenin kurucu idaresi ve kurucu partisi olarak, dünyanın en eski 10 partisinden birisi olduğunu kaydeden İnce, kişilerin Türk, Sünni Alevi, Laz, Çerkez, Boşnak olmasının sorun olmadığını ve hepsinin Türk milletinin bir parçası olduğunu söyledi.

'DERSHANELERE DE SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Haksızlığa hukuksuzluğa uğrayanlara sahip çıkılması gerektiğini belirten Muharrem İnce, Uludere'de hayatını kaybeden aralarında çocukların da bulunduğu 34 kişiye herkesin sahip çıkması gerektiğini de dile getirdi.

Alevilerin cemevlerinin ibadethane sayılması talebine sahip çıkmak için Alevi olunması gerekmediğini anlatan İnce, "Caminin elektriğini, suyunu devlet ödüyorsa Alevilerin cemevleri için de bu talebine sünniler olarak haksızlık yapılmasın demeliyiz, eğer Başbakan 'Ben bu cemaate kızdım bu cemaati cezalandıracağım onun için dershaneleri kapatıyorum' dediğinde, dershanelere de sahip çıkmalıyız. Bunun için cemaatçi olmaya gerek yok. Adam olmak yeterlidir. Vicdanlı, adaletli olmak yeterlidir" diye konuştu.(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com