CHP'den Eroğlu'na Destek!

CHP'den Eroğlu'na Destek!
Eroğlu, temaslar yapmak için KKTC'de bulunan CHP milletvekilleri Hüseyin Pazarcı ile Tansel Barış'ı kabul etti...

Pazarcı ve Barış, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaretlerinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kıbrıs Türküne desteğini içeren mektubunu verdi.

CHP'DEN MEKTUP
Mektubu almaktan duyduğu memnuniyetidile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda varlığını Anavatan Türkiye'siz idame ettirmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilerek devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

CHP Balıkesir Milletvekili Hüseyin Pazarcı da Kıbrıs Türk halkına CHP'nin verdiği önemi ve sevgiyi ifade etmek üzere geldiklerini ifade ederek, 28 Ocakta yapılan mitingde yaşanan bazı olayları tasvip etmediklerini, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sarf ettiği sözlerin de ''kabul edilir olmadığını'' kaydetti.

Pazarcı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun gösterdiği ''yatıştırıcı'' tavrını da takdir belirtti.

KKTC BAŞBAKANI KÜÇÜK CHP MİLLETVEKİLLERİNİ KABUL ETTİ
KKTC Başbakan İrsen Küçük, KKTC ile Anavatan Türkiye arasındaki ilişkinin''kardeşlik'' ilişkisi olduğuna ve bunu kimsenin bozamayacağına vurgulayarak,ekonomik sorunların ve sıkıntıların Türkiye'nin desteği ve elbirliğiyle aşılabileceğini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, KKTC'de temaslarda bulunan Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Hüseyin Pazarcı ile Tansel Barış'ı kabul etti.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Hüseyin Pazarcı, kabulde, KKTC'ye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla geldiklerini belirtti.

Ziyaret sebebinin, CHP'nin Kıbrıs Türk halkına verdiği değeri, önemi ve sevgiyi göstermek olduğunu bildiren Pazarcı, ''son zamanlarda Kıbrıs'ta bazı tatsız olaylar yaşandığını, eylemde ortaya konulan bazı olayları tasvip etmediklerini, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bazı söylemlerinin kabul edilebilir olmadığını ve tasvip etmediklerini'' kaydetti.

Pazarcı, CHP'nin her zaman Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık mücadelesinde yanında olduğunu, Kıbrıs Türk halkının daha iyi noktalara gitmesi için çalışacaklarını ifade etti.

KKTC Başbakanı İrsen Küçük de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Türkiye'deki yoğun gündem ve seçimler öncesinde KKTC'ye gösterdiği önemden dolayı teşekkür ederek, CHP'den beklentilerinin; her zaman Kıbrıs davasında Kıbrıs Türk halkının yanında durması olduğunu söyledi.

Küçük, Kıbrıs Türk halkının her zaman Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu CHP'den destek gördüğünü, katkılarını unutmayacağını belirtti.

Kıbrıs Türk halkının zaman zaman sıkıntılar yaşayabileceğini, ancak bunun Anavatan Türkiye ile işbirliği içerisinde çözülebileceğini ifade eden Başbakan Küçük, Türkiye ile aralarındaki ilişkinin "kardeşlik ilişkisi" olduğunu ve bu ilişkiyikimsenin bozamayacağını vurguladı.

KKTC Başbakanı Küçük, Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın KKTC ile Türkiye arasında var oldu

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com