CHP'den eylem açıklaması

CHP'den eylem açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi TBMM'deki kürsüsündeki eylem hakkında açıklama yaptı.

CHP: 'Biz milletin kürsüsü işgal etmedik, milletin kürsüsünü işgalden koruduk'

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu'ndan yapılan yazılı açıklmada şu ifadelere yer vereildi:

"TOTALİTER VE POST-MODERN BİR DİKTAÖRLÜK"

"AKP muhalefetin sesini kısmak için, önce yeni medya düzenini oluşturdu, bu yetmedi, Meclis TV yayınlarının kısıtladı, şimdi çok daha ileri giderek Meclis İçtüzüğü’nü değiştirmek istiyor. Kurtuluş Savaşı’nda bile müzakere yöntemini benimsemiş, müzakere ile savaş yönetmiş bu gazi Meclisi suskun meclis haline getirmeye çalışıyor.

Meclis İçtüzüğü Değişiklik teklifini iktidarının 10. Yılında gündeme getirilmesi tesadüf değildir. Zamanlama gerçekten çok ilginçtir. Meclis İçtüzüğü değişikliği Post-modern diktatörlük heveslerinin bir sonucudur. CHP bu heveslerin önündeki engeldir AKP’nin bu totaliter, millet iradesine aykırı ve ifade özgürlüğünü engelleyen tutumuna izin vermeyecektir

Yapılmak istenen değişiklik sadece Muhalefetin sesini kesmekten ibaret değildir, asıl yapılmak istenen işçinin, esnafın, köylünün, emeklinin kısacası milletimizin sesini kesmektir. CHP milletin sesi olmaya devam edecektir ve bunu seslendireceği meclis kürsüsünün iktidar tarafından işgal edilmesini engelleyecektir.

CHP’nin yaptığı eylem; kürsü işgali değil, içtüzük darbesiyle gasp edilmek istenen kürsüyü işgalden kurtarma eylemidir. Kürsü milletin kürsüsüdür ve öyle kalacaktır. Amacımız, Türk Milletinin bu Yüce Çatı altında söz söyleme, Türk Milleti için yasa yapma, iktidarı denetleme görevimizi layıkıyla ve hakkıyla yapma özgürlüğümüzü korumak, millet iradesine ve demokrasiye sahip çıkmaktır. Bu bizim Milletimize karşı kutsal ödevimizdir. Bizim özgürlüğümüz; Türk Milletinin özgürlüğüdür!

TBMM CHP GRUBU
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com