CHP’den ‘fezleke’ atağı

CHP’den ‘fezleke’ atağı
CHP Genel Baskan Yardimcisi Gürsel Tekin, Meclis Baskani Cemil Çiçek’e “fezeleke” ziyaretinde bulundu.CHP, bakanların fezlekeleri Meclis’e gönderilmezse sokaga çıkacak...

Cumhuriyet Halk Partisi, 17 Aralık’ta başlatılan ‘Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu’ kapsamında adı geçen dört eski bakan, İçişleri Eski Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Eski Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış’ın fezlekelerinin Meclis’e gelmemesi üzerine harekete geçti.

CHP SOKAĞA ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR

Fezlekelerin Meclis’e gönderilmemesi nedeniyle sokağa çıkmaya hazırlanan CHP, bu eylemlilik kararını ilk olarak meclis başkanı Cemil Çiçek’e iletti.

GÜRSEL TEKİN MECLİS BAŞKANINA İLETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ‘fezleke’ gündemiyle bugün Meclis Başkanı Cemil Çiçek’le görüştü. O görüşmede, Tekin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Silivri’de yaptığı konuşma nedeniyle tam 12 saat içinde fezlekesinin meclis başkanlığına sunulduğunu hatırlatarak, yolsuzluk soruşturmasına adı karışan bakanların fezlekesinin neden Meclis’e gelmediğini sordu. Meclis Başkanı Çiçek ise, elinden bu konuda bir şeyin gelmediğini fezlekeler gelince işleme koyacağını söyledi.

FEZLEKELER ADALET BAKANLIĞINDA BEKLİYOR

Bu arada dört bakanın fezlekesi Adalet Bakanlığı’nda bekliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın İzmir’deki yolsuzluk olayıyla ilgili “yargıyı etkilemek” nedeniyle gönderilen fezlekesi ise Meclis’te işlem görmeden İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmiş ve fezlekenin Adalet Bakanlığı üzerinden kendilerine gelmesi istenmişti.

CHP GENÇLİK VE KADIN KOLLARI HAREKETE GEÇECEK

CHP fezlekelerin Meclis’e gönderilmemesi üzerine, ilk olarak Adalet Bakanlığı önünde bir eylem yapma kararı aldı. CHP’nin Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri önümüzdeki günlerde Adalet Bakanlığı önünde toplanarak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı protesto edecek ve fezlekelerin Meclis’e gönderilmesini isteyecek. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com