CHP'den İlginç iddia

CHP'den İlginç iddia
Süheyl Batum, CHP oylarının çalındığını iddia etti. İşte ayrıntılar...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Genel Merkezde seçim koordinasyon merkezinin resmi açılışında seçimlerle ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Batum, seçim ile ilgili vatandaşların kafasında herhangi bir soru kalmaması için böyle bir uygulama yaptıklarını bildirdi. Süheyl Batum, “Türkiye'de bir genel kanaat var; özellikle CHP seçmeni oylarının bir şekilde çalındığını ve oylarının yerine başkalarının seçildiğini düşünüyor. Bunda çok fazla paranoyak bir düşünce içerisinde de olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bugüne kadar bazı gözlemlerimiz bize bunun gerçek olduğunu gösterdi” diye konuştu.

“Hile yapılabildiğine inanıyoruz”

Batum, yaptıkları yazılım ve organizasyonla sadece CHP değil, diğer partilerin de sandık güvenliği konusunda yaşayabileceği potansiyel olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade etti. Batum, partisinin Türkiye genelinde 957 ilçe bünyesinde 53 bin 73 muhtarlık ve 58 bin 957 sandık alanında sandık seçmen örgütlemesini tamamladığını bildirdi. Türkiye genelindeki 199 bin 183 sandıkta, sandık kurulu üyeleri atandığını belirten Batum, seçim bittikten sonra sandık başındaki CHP görevlisinin, elindeki tutanakla önce bina görevlisine, sonra da ilçeye giderek sonuçların bilgisayara girilmesini izleyeceğini kaydetti. “Doğru ya da yanlış, bilgisayarda hile yapılabildiğine inanıyoruz” diyen Batum, “Biz YGS'de bile hile yapıp, hileyi 'yaptık, yapmadık' diye boğuntuya getiren bir partiden her şeyi bekliyoruz. O yüzden seçmenimizi de YGS'deki 1 milyon 700 bin çocuk ve aileleri gibi endişe içerisinde beklemekten kurtaracağız” görüşünü dile getirdi. Batum, daha önce sandıkta görevlendirdiği kişilere yiyecek sağlayamayan partisinin, bu seçimde tüm CHP'li görevlilerin yiyecek sıkıntısı çekmeyeceğini kaydetti.

Elektrik kesilirse...

Süheyl Batum, “Elektrik kesintisi gibi durumlarda sandık görevliniz ne yapacak” şeklindeki soruyu yanıtlarken “Sandığın üzerine oturacak” yanıtını verdi. YSK'nın kendilerine “iki server (ana bilgisayar) ile çalıştıklarını ve birinde elektrik kesilirse diğerinden devam edilebileceğini” ifade ettiğini anlatan Batum, veri akışının kesintiye uğramaması için kendilerinin de eleman görevlendirdiklerini açıkladı. Batum, Beyoğlu'nda yüzde 50 ile öndeyken elektrikler kesildiğini, elektrikler geldiğinde ise yüzde 20 ile seçimi kaybettiklerini anımsattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com