CHP'den İstanbul için bomba aday!

CHP'den İstanbul için bomba aday!
Yerel yönetimlerde ihtisas yapan profesör CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını hem açıkladı, hemde CHP İstanbul il başkanlığına resmi başvurusunu yaptı!
Yerel Seçimler yaklaşırken aday adaylarıda bir bir belli olmaya başladı. CHP'de tam bir aday patlaması yaşanırken diğer siyasi partiler sessizliklerini koruyor. CHP'de Türkiye genelinde aday adaylığı patlaması yaşarken İstanbul daha çok göze batıyor. Daha önce birçok ismin aday adaylığını açıkladığı İstanbul için Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız da aday adaylığını açıklayarak CHP İstanbul il başkanlığına resmi başvurusunu yaptı!
 
CHP İstanbul İl binasında basın toplantısı düzenleyen Eryıldız  İstanbul’u şimdiye kadar yaşanmamış güzellikte yönetmek için yola çıktığını belirterek örgütle bilgili ve deneyimli ekibin seçimleri kazanacağını ifade etti.
 
Eryıldız, İstanbul’un ulaşım, altyapı, planlama gibi öncelikli sorunlarını çözecek bilgi, deneyim ve ekibe sahip olduklarını kaydetti. Planlamacı, uygulamacı, temiz, saydam ve katılımcı bir bütçe yapan yönetim oluşturacağını anlatan Eryıldız, geçmişte yaptıklarının bu konuda güvence olduğunu söyledi.
 
İstanbul’da altı oku yeniden dalgalandırmayı temel hedef belirlediklerini söyleyen Eryıldız, parti örgütü ve merkeziyle el ele yoğun bir seçim kampanyası yapacaklarını belirterek seçim kampanyası için yaklaşık masraf ve gelir listesi tablosu üzerinde çalıştıklarını aktararak, milyonların milyonerlerden her zaman daha güçlü olduğunu söyledi.
 
Emekle üreten ve hakça paylaşan bir anlayışı benimsediklerini dile getiren Eryıldız, ‘Ne ezilen ne ezen, insanca ve hakça bir düzen kurmak için yola çıktık’ dedi. Eryıldız, konuşmasının ardından aday adaylığı başvuru dosyasını CHP İstanbul İl Başkan Vekili Canan Kaftancıoğlu’na verdi.
 
CHP'nin her kademesinde görev yapan Eryıldız Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, Parti Meclisi, Merkez ve Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, Milletvekilliği, Araştırma ve Planlama Bürosu yöneticiliği görevlerinde bulundu. Yerel yönetimler planlama ve belediyecilik konularında 1969 yılından beri çalışan ve uygulamalar yapan Eryıldız; İstanbul’da fiilen yönettiği İstanbul altyapısı uygulamaları yanında Ankara Belediye Başkanları Vedat Dalokay, Yenimahalle Belediye Başkanı rahmetli A. Oğultürk, Beşiktaş Belediye Başkanı Ayfer Atay ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün seçim ve çalışmalarına ve uygulamalarına katıldı.
 
İskenderun Demir Çelik Yerleşkesinde planlama ve yöneticilik yaparken Belediye Başkanı olmasından hemen sonra, Dalokay’ın büyük projelerle ilgili birlikte çalışma önerisini kabul ederek Belediyede projecilik, müdürlük başkan danışmanlığı ve Batıkent Koordinatörlüğü yaptı. ODTÜ’deki‚ Kent planlaması ve yerel yönetimler ortak Programı’nda ders verip projeler yaparak kitaplar yazarak yerel yönetim uygulamalarını akademik çalışmalarla güncelleştirdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com