CHP’den istifa açıklaması

CHP’den istifa açıklaması
CHP’li Adnan Keskin, Gülseren Onanç’ın istifasını yorumladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç'ın Merkez Yönetim Kurulu'ndaki (MYK) görevinden istifasına ilişkin, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok. Bunlar medyanın kendine göre yaptığı yorumlar. Sanırım arkadaşımız genel başkanla görüştükten sonra böyle bir karar verme ihtiyacını duydu" dedi.
 
Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti içinde bir huzursuzluk bulunmadığını söyledi.
 
Onanç'ın istifasını dün MYK toplantısı sonrasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında sunduğunu ifade eden Keskin, MYK'da bu konunun kesinlikle gündeme gelmediğini belirtti.
 
MYK'da bir değişiklik beklemediğini vurgulayan Keskin, Onanç'ın yerine atama yapma yetkisinin ise genel başkanda olduğunu söyledi.
 
Çözüm sürecine yönelik alınan tutumda partide fikir aykırılıkları olmadığını da dile getiren Keskin, "Arkadaşımızın ayrılmasının ulusalcılıkla, liberallikle alakası yok. Bunlar medyanın kendine göre yaptığı yorumlar. MYK'da arkadaşımızın yaptığı çalışmalarla ilgili herhangi bir tartışma yok, herhangi bir sıkıntı yok. Sanırım arkadaşımız genel başkanla görüştükten sonra böyle bir karar verme ihtiyacını duydu" dedi.
 
Kılıçdaroğlu'nun süreçle ilgili yaptığı değerlendirmeyi sonuna kadar desteklediklerini de belirten Keskin, "Zaten genel başkanımız açıklama yapmadan önce MYK'da bilgi veriyor. MYK'nın o konudaki eğilimini aldıktan sonra kamuoyuna açıklama yapıyor. O nedenle MYK'da genel başkanın yaptığı değerlendirmeler, önerilerle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok bizim" açıklamasında bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com