CHP'den Kadıköy'e Sürpriz İsim

CHP'den Kadıköy'e Sürpriz İsim
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 30 Mart Yerel Seçimler öncesi İstanbul'un önemli ilçelere sürpriz isimleri aday gösteriyor.Onlardan biri de Kadköy.Kılıçdaroğlu, Kadıköy için Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i düşünüyor.

CHP ’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun yetkisine bırakılan Kadıköy Belediye Başkanlığı için sürpriz bir isim gündeme getirildi. CHP kulislerinde bu ilçe için Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in düşünüldüğü konuşuldu. Ancak Tekin’in net bir tavırla bu ilçeyi istemediğini ilettiği kaydediliyor.

Sözcü gazetesinin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da güncel ve siyasal gelişmeler ele alındı. Kılıçdaroğlu, yerel seçim stratejisine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Belediye meclis üyeliklerinin ilçeler tarafından belirlenmesi gündeme geldi. MYK’nın haricinde CHP’de Kadıköy ve Çekmeköy adaylıkları ile ilgili değerlendirmeler de yapılıyor. Kadıköy için Gürsel Tekin isminin önerildiği kulislere yansıdı.

Tekin’in Kadıköy için Aykurt Nuhoğlu’nu desteklediği belirtildi. Ancak Tekin’in böyle bir öneri getirilmesi halinde net bir tavırla karşı çıkacağı da öğrenildi. Öte yandan, CHP MYK’nın pazar günü atanan adaylarda herhangi bir değişiklik yapmayacağı da ifade edildi. (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com