CHP'den kalemli eylem

CHP'den kalemli eylem
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.
Bilkent'teki ÖSYM binası önünde toplanan CHP Gençlik Kolları mensubu bir grup, "Kaç yanlış bir Ali'yi götürür" yazılı pankart açarak "Ali Demir istifa” şeklinde slogan attı. Grup adına açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Demir, gençlerin ÖSYM'nin hezeyanlarını yaşamaya devam ettiğini belirterek, "En son Hakim ve Savcılık Sınavı iptal edilmiş, yine milyonlarca genç ve onlarla birlikte aileleri mağdur edilmiştir. Artık gün geçmiyor ki Ali Demir başkanlığındaki ÖSYM'den bir skandal daha duymayalım" dedi.
 
Ali Demir'in meşruiyetini kaybettiğini savunan Doğan, şöyle devam etti:
 
"Bizler Sayın Ali Demir'e bir çağrıda bulunuyoruz. Ali Demir derhal o görevden ayrılmalıdır. Kararlarını özgür iradesiyle veriyorsa bu günden tezi yok ÖSYM Başkanlığı'ndan istifa etmelidir."
 
Hakların yenilmesine, geleceklerinin çalınmasına müsaade etmeyeceklerini söyleyen Doğan, "Kaos ortamında gençlerin gelecekleri basiretsiz yöneticiler tarafından karartılmaktadır. Böyle bir ortamda Sayın Başbakan’ın Ali Demir'e sahip çıkması doğru ve ahlaklı bir tavır değildir" diye konuştu. 
 
Yapılan açıklamanın ardından eylemciler, beraberlerinde getirdikleri kalemleri kırarak yere attı. Eylem olaysız sona erdi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com