CHP'den kamuoyuna açık mektup

CHP'den kamuoyuna açık mektup
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Samsun Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç, Başbakan Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun mektubuna beklendiği şekilde somut ve anlamlı bi ryanıt yerine, düzeysiz ve bir taşerona yakışan üslupla yanıt verdiğini
"BAŞBAKAN'IN YANITI DÜZEYSİZ..."
 
Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubuna yanıt niteliğinde CHP’nin “kamuoyuna açık mektubunu” açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin komşu ülke Suriye'nin selameti bakımından yaptığı kapsamlı çözüm önerisine, Başbakan’ın, maalesef beklenildiği üzere somut ve anlamlı sayılabilecek bir yanıt yerine, düzeysiz, bir taşerona yakışan üslubuyla karşılık verdiğini belirten Koç, “Oldukça uzun, ancak içeriği bilinmeyenlerden yoksun olan tepkisinde dikkat çekici husus ülkemizi ve komşu Suriye'yle birlikte bölgemizi çok tehlikeli ve risklerle dolu bir noktaya getiren yanlış politikalarının doğruluğunda Sayın Başbakanın ısrar ediyor olmasıdır” dedi.
 
Bu hususun yakın gelecekte AKP'nin Suriye politikasının daha da vahim noktalara taşınabileceğinin bir işareti olarak, kaygılarını iyice arttırmış bulunduğunu belirten Koç şöyle devam etti:
 
“Cumhuriyet Halk Partisi'ne göre, ‘insani ve ahlaki zaaf ile malul’ olan taraf, CHP değil, Suriye'de, kardeş ve Müslüman Suriye halkının kanının dökülmesi için Türkiye'de kamplarda silahlı eğitime destek sağlayan, ülkemiz kentlerinde kimlikleri belirsiz yabancı ajan ve unsurların boy göstermesine izin veren AKP iktidarıdır. Suriye'nin bu hazin noktaya gelmesinde, oradaki çatışan taraflar kadar, AKP'nin de büyük sorumluluğu vardır. Türkiye'nin ağırlığını Suriye'de barış ve uzlaşıdan yana koymaması ülkedeki şiddetin her gün artmasının önemli sebeplerindendir.”

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A MEKTUP haberi için tıklayın
 
“SAYIN BAŞBAKAN UNUTMAYIN TARİH BASİRETSİZLER İÇİN AFFEDİCİ DEĞİL ACIMASIZDIR”
 
Komşu ülkede dost Suriye halkının acılarına son vermek için AKP'nin boş sözler yerine, anlamlı ve sonuç alıcı yapıcı girişim ve eylemlerde bulunmasının artık şart olduğunu belirten CHP’li Koç “CHP'nin çözüm önerisi elbette bugüne kadar yapılan barış girişimlerinden esinlenerek oluşturulmuştur. Ancak sentez ve mantığı daha sistematik ve kapsamlı olması nedeniyle daha önceki önerilerden farklıdır. CHP'nin önerisi, Türkiye'yi doğru yola sevk edebilecek bir teklif olarak değerlendirilebilecekken, AKP yine CHP'yi suçlamayı tercih etmiştir” dedi. CHP Sözcüsü Haluk Koç, mektubunu şöyle bitirdi:
 
“ ‘Mazlum milletlere ilham kaynağı olmuş tarihi miras’ bize büyük Atatürk'ün emanet ettiği bir mirastır. Ancak, iktidara geldiğinden beri Atatürk'ün mirasını, aşındırmaya çalışan AKP'nin, şimdi Suriye hatalarını yüce ulusumuzun bu onurlu geçmişiyle izah etmeye kalkışması kabul edilemez bir yakıştırmadır. Cumhuriyet Halk Partisi, dost Suriye halkının yanındadır. O ülkeye barış huzur ve istikrar gelmesi için çabalarını her planda ısrarla sürdürmeye devam edecektir. Sayın Başbakanın düzeysiz ve kabul edilemeyecek saldırganlıktaki üslubu, içine düştüğü açmazdan kaynaklanmaktadır. Çaresizliğinin itirafıdır. Sayın Başbakan unutmayın; ‘Tarih basiretsizler için affedici değildir ve acımasızdır.’” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com