CHP'den KPSS için suç duyurusu

CHP'den KPSS için suç duyurusu
CHP, kopya ve sınav sorularının sızdırıldığı iddialarının ardından 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yaptığı açıklamada KPSS konusunda daha önce uyarılarda bulunduklarını belirterek, ancak hükümetin bu konuda gerekli özeni göstermediğini kaydetti.

KPSS sınavında binlerce gencin ve ailelerinin sınavda usulsüzlük yapıldığını düşündüklerini ve bu konuda tepkilerini dile getirdiklerini ifade eden Tanrıkulu, "AKP hükümeti ve ÖSYM yetkilileri var olan iddiaları bütün yönleriyle araştırıp kamuoyunu bilgilendireceğine sadece böyle bir şey yoktur tarzında ciddi olmayan beyanatlar vermektedir. Yaşananlardan anlıyoruz ki AKP çocuklarımızın geleceği konusunda gerekli duyarlılığı ortaya koymamıştır, koyamamıştır. Yaşananların sorumluluğu hükümete aittir. Geçen yıl yaşanan skandalları aydınlatmayan hükümet bugün ki karanlık tablonun sorumlusudur" dedi.
 
Edinilen bilgiye göre, CHP yarın KPSS hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. CHP, suç duyurusunda söz konusu iddiaların araştırılmasını isteyecek.

BAŞBAKAN'A KPSS SORUSU
 
Öte yandan Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na konuyla ilgili bir de soru önergesi verdi.

Önergesinde, 2010 yılındaki KPSS ile ilgili birçok şüphenin hala aydınlatılamadığını belirten Tanrıkulu, sorumlular ortaya çıkarılmadan tercih dönemlerinin başlatıldığını kaydetti.

Tanrıkulu Başbakan Erdoğan'a, 2012 KPSS'de önceki yıllarda yaşanılan "skandal ve şaibelerin" yaşanmaması adına ne tür önlemler alındığını sordu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com