CHP'den Mısır açıklaması

CHP'den Mısır açıklaması
"Ne Sisi ne Mursi, çözüm demokrasi"

CHP İstanbul İl Örgütü Mısır'la ilgili açıklama yaptı. Galatasaray Lisesi'nin önünde toplanan CHP İstanbul İl Örgütü basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Mısır'da 3 Haziran'dan beri yaşananlar için bir basın açıklaması yaptı. Yaşanan trajediye dikkat çeken Salıcı "Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun seçilmiş iktidarların silah zoruyla düşürülmesine karşıyız. Mısır'da çözüm; ne Sisi'dir ne de Mursi'dir. Çözüm; demokrasidir" dedi.

Saat 11:00'de toplanan partililer adına açıklamayı İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptı. “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun seçilmiş iktidarların silah zoruyla düşürülmesine karşıyız. İçlerinde yaşlı çocuk, genç her kesimden insanların bulunduğu meydanların keskin nişancılarla kan gölünü çevrilmesini asla kabul etmiyoruz. Hangi inanıştan olursa olsun Mısırlı yurttaşlara ve onların kutsal mekanlarına yapılan saldırıları bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Demokraside askerin yeri, kışladır. Bunun dışındaki hiçbir durumu, hiçbir oldubittiyi kabul etmemiz de mümkün değildir” diyen Salıcı TRT muhabiri Metin Turan'ı da unutmadı.

“Daha fazla kana, gözyaşına insan hakları ihlallerine yol açmadan Mısır ordusunu derhal kışlasına ve demokrasinin bir an önce tesis edilmesini talep ediyoruz. Gözaltına alınan başta TRT muhabiri Metin Turan olmak üzere tüm basın mensuplarının derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Mısır'da çözüm; ne Sisi'dir ne de Mursi'dir. Çözüm; demokrasidir" dedi.

Ellerindeki dövizlerde “Yurtta demokrasi dünyada demokrasi","Ne Sisi, ne Mursi, acil demokrasi, Acil demokrasi" yazıları taşıyan partililer açıklamadan sonra sessizce dağıldı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com