CHP'den olay rapor!

CHP'den olay rapor!
CHP 'dünyanın en büyük gazeteci cezaevi Türkiye' raporuyla gündeme bomba gibi düşecek.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yarın, CHP Milletvekillerinin hazırladığı “Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi Türkiye” raporunu CHP Milletvekilleri Demir, Ağbaba ve Özel ile birlikte açıklayacak.

CHP Genel Merkezi’nde yarın saat 11.00'de düzenlenecek basın toplantısında Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en büyük gazeteci cezaevi olan Türkiye”deki basın- iletişim özgürlüğü ile tutuklu veya gözaltındaki gazetecilerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

Basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra cezaevlerini tek tek dolaşarak, o cezaevlerindeki gazetecilerle görüşen ve raporu hazırlayan CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Veli Ağbaba ve Özgür Özel ayrıntılı açıklamalarda bulunacak.

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye ve dünya kamuoyuna duyuracağı “Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi Türkiye” raporu, Türkçe ve İngilizce kitap olarak da basıldı.

CHP’nin raporu yerli yabancı gazetecilere, uluslararası hukuk kuruluşlarına, AB dahil ilgili kurum ve kuruluşlara da gönderilecek. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com