CHP'den parçalanmış aile sorusu

CHP'den parçalanmış aile sorusu
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Ülkemizde parçalanmış ailelerin ve korunmaya muhtaç çocukların sayısı kaçtır?" diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Türkiye'de ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı parçalanmış aile sayısının giderek artmakta olduğunu belirten Tanrıkulu, "Bu ailelerin 0-18 yaş grubundaki çocukları ise korunmaya muhtaçtır. İstatistiklere göre boşanmış veya boşanmadan ayrı yaşayan ailelerin yuvalarının yıkılmasında ekonomik nedenler ağırlıklı durumdadır" dedi. Tanrıkulu, Başbakan'a şu soruları yöneltti:

"Ülkemizde parçalanmış ailelerin sayısı kaçtır? Korunmaya muhtaç çocukların sayısı kaçtır? Aile toplumun ayakta kalması için en önemli kurumdur. Parçalanmış aileler ülkemizin kanayan yarasıdır. Bu sorunun çözülmesi için hükümetiniz döneminde alınan somut önlemler nelerdir? Aile bütünlüğünü korumak, ayrıca ekonomik ve sosyal yönden kalkındırmak için hükümetiniz bugüne kadar ne gibi çalışmalar yapmıştır? Hakkında mahkeme kararıyla koruma kararı verilen çocuk sayısı nedir? Yaş, cinsiyet ve illere göre dağılımı nedir? Hakkında mahkemece koruma kararı verilen kaç çocuk Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleştirilmiştir? Sıra bekleyen çocuk sayısı nedir? Resmi yollarla başvuru yapılmayan ancak korunma altına alınması gereken çocuk (sokak çocuğu) sayısı nedir? Yaş cinsiyet ve illere göre dağılımı nedir? Bu çocukların topluma kazandırmaya yönelik ne gibi önlemler alınmaktadır? Sonucu nedir?"
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com