CHP'den Şahin'e İlk Yanıt!

CHP'den Şahin'e İlk Yanıt!
CHP'li Suha Okay TBMM Başkanı Şahin'in çağrısına 'icabet edeceklerini' açıkladı..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in yeni anayasa komisyonu için yaptığı çağrısına icabet edeceklerini açıkladı.

CHP MYK Toplantısı sonrası basın toplantısı yapan Okay, toplantı devam ederken TBMM Başkanı Şahin'in, Meclis'te anayasa komisyonu ile ilgili bir uzlaşma çağrıda bulunacağına dair bir açıklamada bulunduğunu; AK Parti Grup Başkan Vekili'nin de çağrının kendilerine geldiğini ifade ettiler.

MYK'da grup başkan vekilleri olduğu için onlara böyle bir çağrının gelmediğini kaydeden Okay, "Ama bunu bir sitem anlamında söylemiyorum. Muhtemelen toplantı olduklarından iletilmemiştir. Eğer Sayın Meclis Başkanı, CHP grup başkan vekillerine yeni bir anayasa değişikliği için çağrı çıkarır, telefonla irtibatlanırsa -ki Sayın Başkan'ın böyle bir açıklaması da var- CHP'nin grup başkan vekilleri bu çağrıya icabet edecekler. Ve yeni anayasa değişikliği için bir uzlaşma komisyonu gerçekleşirse orada da CHP adına mutlak anlamda üye vermeyi düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com