CHP'den Sarıgül iddialarına yanıt!

CHP'den Sarıgül iddialarına yanıt!
'Demokrasi ve Özgürlük'' mitingi için basına bilgi verildi. Toplantıda Sarıgül de konuşuldu.
1 Haziran'da Kadıköy'de yapılacak olan ''Demokrasi ve Özgürlük'' mitingi için yapılan hazırlıklarla ilgili CHP İstanbul İl Merkezinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda miting hazırlıklarıyla ilgili medyaya bilgi verildi.
 
Basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP İstanbul İl Başkanvekili Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kılınç da katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ise Çin'de olduğu için toplantıda hazır bulunamadı.
 
8 ayrı noktadan deniz ulaşımı
 
Demokrasi ve özgürlük isteyen herkesi 1 Haziran’da miting alınına davet ediyoruz diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Yasakları yok edeceğiz diyen bir AKP iktidarı bu söyleminden her şeye tek başına karar veren bir baskıcı bir yönetim şekline geçti. Bizler bu anlayışına karşı dur diyen herkesi 1 Haziran’da ‘Meydan Okumaya’ davet ediyoruz” dedi. 
 
İstanbul’da yaşanan trafik sorunu nedeniyle mitinge ulaşımın daha çok deniz yoluyla gerçekleştirileceğini belirten Tekin, “Sarıyer, Beykoz, Beşiktaş, Haliç, Kasımpaşa, Zeytinburnu, Adalar, Eminönü gibi sekiz ayrı iskeleden ulaşım sağlanacak. Çok farklı siyasi kurum ve kuruluşlar da mitingimize katılım gösterecekler. Öğrenciler, tutuklu öğrenciler, taşeron işçiler, işsiz bırakılanlar, sanatçılar, o gü toplumun tüm mağdur kesimlerini mitingimize destek vermeye çağırıyoruz” diye konuştu. 
 
Oran: "Diktatöre karşı birleşelim''
 
Yerel seçimlere on ay kala 1 Haziran’da gerçekleştirilecek mitinge katılımın kendileri ve demokrasi , özgürlük ve barış isteyen herkesi için çok önemli olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “İstanbul on dokuz yıldır baskıcı ve yasakçı AKP yönetimi tarafından yönetiliyor. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları konusunda tam bir geri dönüş söz konusu. Bu mitingimiz aynı zamanda tüm İstanbullulara bir çağrıdır. Bütün İstanbul’u diktatör zihniyete karşı çıkmaya davet ediyoruz” diye konuştu. 
 
Kaftancıoğlu: ''Dur demek için gelin...''
 
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Canan Kaftancıoğlu’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Reyhanlı ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın Reyhanlıda Reyhanlı mağdurlarıyla buluşmadığını ve yakın ilçelerden toplama insanlarla bir miting gerçekleştirdiğini belirten Kaftancıoğlu, tüm bu yaşananlara ‘dur’ demek için İstanbulluları 1 Haziran’da Kadıköy Meydanı’na davet ediyoruz” dedi. 
 
Sarıgül'e ilişkin iddialar
 
Toplantıda Mustafa Sarıgül’e atfedilen ve bazı gazetelerde yer alan ‘CHP'ye katılmak için üç şartım var’ başlıklı haber de soruldu. Tekin’in yanıtı şu oldu: "CHP yakıtınız bittiğinde ikmal yapacağınız bir parti değil. CHP ile pazarlık olmaz. Partimizin kapısı herkese açıktır.''
 
''Üç Y'' iflas etti
 
AKP Hükümeti’nin gündüz içki satışı yasağı ile ilgili de soruya yanıt veren Tekin, “ AKP iktidarı yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları ortadan kaldıracağız vaadiyle geldi. Oysa baktığımızda Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu bugün yaşanıyor. Yoksulluk almış başını gidiyor. Türkiye’de 57 ilde fiili olarak yasaklar vardı. Şimdi bu yasakları kanun haline getirdiler. İnsan yaşamına müdahale kalmıştı onu da yaptılar. Hani yasakları yok edecektiniz?” şeklinde konuştu. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com