CHP’den Sarko'ya tepki

CHP’den Sarko'ya tepki
CHP milletvekili Korutürk, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin inkar yasa tasarısı ile ilgili mektubunu değerlendirdi.

CHP milletvekili Osman Korutürk, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin inkar yasa tasarısı ile ilgili Başbakan Erdoğan’a gönderdiği mektuba ilişkin, “Kayda değer bir yorum yapılmaya ne kadar değer bilmiyorum” derken, “Türkiye dendiği zaman Sarkozy’de çarpık bir yaklaşım gözüküyor” ifadesini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği inkar yasa tasarısına ilişkin mektuba CHP’den sert tepki geldi. CHP milletvekili ve eski Paris Büyükelçisi Osman Korutürk, mektuba ilişkin, “Kayda değer bir yorum yapılmaya ne kadar değer bilmiyorum” derken, “Türkiye dendiği zaman Sarkozy’de çarpık bir yaklaşım gözüküyor” diye konuştu.

CHP milletvekili ve eski Paris Büyükelçisi Osman Korutürk, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin inkar yasa tasarısı ile ilgili Başbakan Erdoğan’a gönderdiği mektubu ANKA’ya değerlendirirken, “Sarkozy’nin Türkiye’ye karşı her hangi bir yaklaşımını objektif olarak değerlendirmek mümkün değil. Sarkozy’nin kendi gündemi var. O gündem içerisinde kendine göre bir takım gerekçelerle bazı hareketlerde bulunuyor” dedi.

"Onun için kayda değer bir yorum yapılmaya ne kadar değer bilmiyorum” diyen Korutürk, “Sarkozy’nin Türkiye’ye yaklaşımı her zaman bir şekilde Sarkozy’i normal çizginin dışına çıkartıyor maalesef. Nedeni nedir bunu da bulabilmiş değiliz. Sadece Türkiye’nin AB üyeliğinde değil, Türkiye dendiği zaman Sarkozy’de çarpık bir yaklaşım gözüküyor” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com