CHP'den "Savaşa hayır" mitingi

CHP'den "Savaşa hayır" mitingi
CHP genel merkezinde yapılan toplantıya Uzlaşma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri Atilla Kart ve Rıza Türmen’in yanı sıra “hukukçu milletvekili” olarak eski Genel Başkan Deniz Baykal da katıldı.
Toplantıda Deniz Baykal “AKP özgürlükçü, demokratik bir anayasa konusunda samimi değil. Bu süreci en çok biz ciddiye alıyoruz. Bu konuyu siyaseten iyi kullanmalıyız. Anadili konusunda daha net olmalıyız” uyarısında bulundu. Kılıçdaroğlu da, “Biz kamuoyuna defalarca açıkladık. Kırmızı çizgilerimiz belli. Üniter devletten taviz yok. Eğitim dilini tartıştırmayız, insanların kendi dilini öğrenme hakkından yanayız” dedi. CHP’nin masada olmasıyla ilgili endişeler dile getirildiğinde de Kılıçdaroğlu, “Endişelenecek ne var? Daha bu konu partinin yetkili organlarında konuşulmadan, vatandaşlık konusunda sıkıntı varmış gibi kamouyuna yansıması kabul edilemez” karşılığını verdi. Bazı milletvekilleri komisyon üyelerinin “naif ve görevlerini fazla ciddiye aldıkları” eleştirisini dile getirince Atilla Kart “AKP samimi değil; bunu göstereceğiz” dedi.
 
Suriye için bölgede ‘savaşa hayır’ mitingi
 
Toplantıda Suriye’deki gelişmeler de gündeme geldi. Ahmet Toptaş’ın “AKP’nin dış politikası iflas etti. BOP’un parçası olarak bilinçli biçimde ülkeyi bu noktaya getirdiler. Halk uyarılmalı. Bu konuda en büyük görev CHP’ye düşüyor” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu da, Hatay milletvekillerinin özel bir çalışma yapmasını ve bölgede bir “Savaşa hayır” mitingi yapılmasını istedi. Kılıçdaroğlu’nun bugün Arap gazetecilerle bir araya geleceği ve yarınki PM’den sonra da Suriye konusunda kapsamlı bir çalışma yapacağı kaydedildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com