CHP'den "Sivas'ta zaman aşımı" protestosu!

CHP'den "Sivas'ta zaman aşımı" protestosu!
Beyoğlu'nda toplanan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Örgütü üyesi bir grup, Sivas katliamı davasının zaman aşımına uğramasını protesto etti.

Taksim Meydanı’nda toplanan CHP İl Gençlik Örgütü üyesi yaklaşık 500 kişilik grup “Sivas’ın ışığı sönmeyecek”, “Canımızı yak vekil ol hak iste mahkûm ol”, “İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz” şeklinde pankartlar açarak, “Sivas’ı yakanlar AKP’yi kuranlar”, “Sivas’ın hesabı sorulacak” şeklinde slogan attı. Grup, yaktıkları meşalelerle ve sloganlar eşliğinde Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Burada bir süre oturma eylemi yapan grup, Sivas’ta ölenlerin hayatlarını kaybedenlerin isimlerini tek tek söyledi.
 
Grup adına basın açıklamasını okuyan CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü Başkanı Olgun Çelik, “Sivas’ta sanatçılarımızın, aydınlarımızın, insanlarımızın katledilmesinin üzerinden 19 yıl geçti. Bu koca 19 senede katliamın gerçek katillerini bulup ortaya çıkartamayanlar, bugün davanın zaman aşımına uğrayıp kapatılmasına göz yumuyor, hatta sessiz kalarak destek veriyor. Madımak’ta katledilen canların hesabını soramayanlar bugün kendi suçlarını örtmek ister gibi davranıp, üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Üzeri Madımak’ta yanan ateşin dumanı kokanlar, ellerine Sivas’ın kanı bulaşanlar şunu unutmamalıdır ki; yüreklere düşen acının zaman aşımı olmaz. Tarihte hiçbir katliam zaman aşımına uğramamıştır. Ve Sivas asla unutulmayacaktır. Sivas’ta katledilenlerin tek suçu insan olmaktı. Cahil ve uyuşturulmuş kitleleri kullanarak yaktığınız Madımak Oteli tarihe bir utanç, bir kara leke olarak geçmiştir" şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com