CHP’den şok THY iddiası!

CHP’den şok THY iddiası!
CHP Genel Başkanı Yardımcısı Umut Oran, THY Genel Müdürü Kotil’in görevinden alındığını, bu durumun da İMKB’ye bildirilmeyerek, yatırımcıların zararına yol açacak şekilde bir suç işlendiğini iddia etti.

Umut Oran yazılı açıklamasında, THY’de bir yönetim krizi olduğunu ifade ederek, “THY yönetimi alkolün yasaklanması, kadınların kıyafeti gibi yaşam tarzına ilişkin bazı durumlara karşı çok katı, ideolojik bir bakış açısına sahip. Bu konulardaki daha demokratik görüşleri nedeniyle Sayın Kotil görevinden alındı. THY Yönetim Kurulu, grevi çözme iradesine sahip Kotil’i de tasfiye ederek onun yerine bu görüşe daha yakın bir kişiyi getirecek” dedi. Kotil’in yerine eski Bakan Kemal Unakıtan’ın danışmanlığını da yapan Çoşkun Kılıç’ın getirileceğini öne süren Oran “THY Genel Müdürü Sayın Temel Kotil’in görevinden ayrıldığına dair bildirim kısa bir süre sonra yapılacak. Esasında kendisi fiilen şu an görevden ayrıldı ve bu durum İMKB’ye bildirilmeyerek yatırımcıların zararına yol açacak şekilde bir suç işlenmektedir” dedi.
 
Hükümetin grevi de kısa süre içerisinde “demokratik toplumun temel ilkelerine aykırı bir şekilde” erteleyeceğini belirten Oran şöyle devam etti:
 
“THY Yönetim Kurulu grevi THY içerisinde bir personel tasfiyesi için gerekçe olarak kullanacak. Özellikle grevden sonraki dönemde, taşeronlaşmanın derinleşeceği, çalışanların haklarının ellerinden alınacağı ve yeni personel ile THY’deki çalışan portresi dönüştürülecektir. Bilinçli olarak, uzlaşmaz bir tutum takınarak, bir takım art niyetli planlarla, çalışanların haklarını gasp ederek adeta THY içerisinde kriz yaratmak ve sonra krizi derinleştirerek içinden çıkılmaz bir hale getirmek, bu krizi çalışanların haklarını gasp etmek için kullanmak iyi niyet sahibi hiçbir yöneticinin yapacağı işlerden değildir.
 
Bugün THY Yönetim Kurulu, görevlerini eksik yapmak ve çalışanların haklarını gasp etmekten sorumludur, bu nedenlerle hızla özür dilemeli ve artık kendilerinden beklenen, sağduyulu yönetim anlayışını sergilemelidir. Kızı THY’de avukatlık yapan, oğlu THY’nin uzmanlarından olan yürütme organı üyelerini de buradan uyarıyorum, kendi yarattıkları kaos ortamını polisiye tedbirlerle, biber gazlarıyla bastırmak yoluna asla yönelmesinler.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com