CHP'den soru: Ankara'da kaç denetçi var?

CHP'den soru: Ankara'da kaç denetçi var?
CHP'nin iki genel başkan yardımcısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyon nedeniyle bu kente gitti ve açıklamaların hedefinde iktidar vardı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Birgül Ayman Güler ile Gökhan Günaydın, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan ve 42 gözaltıyla sonuçlanan operasyon nedeniyle bu kente gitti.

İki genel başkan yardımcısı da, iktidarı hedef alan açıklamalar yaparken, "İzmir'i zayıflatmak için çalışıyorlar. CHP buna teslim olmayacaktır" dendi ve soruldu:

"İzmir'de 80'in üzerinde denetçi görev yaparken İstanbul'da kaç kişi çalışıyor? Ankara'da görev yapan denetçi sayısı kaç?"

"CHP'nin kalbi bugün İzmir'de atıyor."

Bu ifadeyi kullanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, bu sabah operasyon haberi ile uyandıklarını belirterek, ''Sayın Aziz Kocaoğlu EXPO'yu İzmir'e getirebilmek için Paris'te çalışırken birileri Büyükşehir Belediyesine baskın yapmakta sakınca görmedi. Bu İzmir'de çalıştırmama, İzmir'in siyasi iradesine karşı koyma yönünde AKP'nin kamu yararına uygun olmayan iradesini ele vermektedir'' dedi.

Operasyonun EXPO tanıtım sürecine denk geldiğini kaydeden Günaydın, ''Operasyon bir hafta sonra yapılsa ne olurdu? Bu durum İzmir'e çekilmesi gereken yatırımlara AKP'nin müdahalesidir'' ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VE ANKARA SORUSU

İçişleri Bakanlığının yetkisi olduğunu, bu yetki çerçevesinde haklı denetim yapanlara kimsenin itiraz edemeyeceğini kaydeden Günaydın, şöyle devam etti:

''Sorumuz şudur; 'İzmir'de 80'in üzerinde denetçi görev yaparken İstanbul'da kaç kişi çalışıyor? Ankara'da görev yapan denetçi sayısı kaç?' İzmir'i zayıflatmak için çalışıyorlar. CHP buna teslim olmayacaktır."

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurt dışı ziyareti nedeniyle kendilerini görevlendirdiğini ve dönüşte gerekli desteği vereceğini söyleyen Günaydın, İzmir Büyükşehir Belediyesinin 8 kentsel dönüşüm projesinin Bakanlar Kurulunda bekletildiğini savunarak, ''Bu oyunların tutmayacağını onlara göstereceğiz'' şeklinde konuştu.

GÜLER: BU İKTİDARI REDDEDİYORUZ

Diğer Genel Başkan Yardımcısı Güler de, ''Bu iktidarı ve onun uygulamalarını reddediyoruz'' dedi.

Yatırımların önünü kesmek için çalışıldığını savunan Güler, ''AKP Hükümeti haddini aşarak çeşitli suçlamalarda bulunuyor. Biz bugün plan ve bütçe komisyonuna girdik. Turizm Bakanlığının bütçesi görüşülüyordu. İzmir milletvekilleri olarak, bütçeyi savunan sözde İzmir milletvekilini protesto ettik. İzmir'de İzmirlilerin organize suç örgütü mensubu yerine konulduğunu, kendisinin de bunun için uygun ortam yarattığını söyledik. AKP ilan etmeden olağanüstü hal önlemleri ile çalışan diktatoryal bir iktidardır. Bu iktidarı ve onun uygulamalarını reddediyoruz'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com