CHP'den Suriye paketi

CHP'den Suriye paketi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu, Suriye halkının kan ağladığını ifade ederek, konuyla ilgili olarak çözüm önerileri paketi hazırladıklarını bildirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu, Suriye halkının kan ağladığını ifade ederek, konuyla ilgili olarak çözüm önerileri paketi hazırladıklarını bildirdi. CHP olarak Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı bir çözüm önerisi paketi hazırladıklarını söyleyen Loğoğlu, bu konuda Sosyalist Enternasyonal'in de devreye sokulabileceğini düşündüklerini ifade etti.
 
Meclis'te konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Loğoğlu, Suriye halkının her geçen gün daha büyük acılar yaşadığını söyledi. AKP'nin Suriye konusundaki politikalarının başarısız olduğunu ifade eden Loğoğlu, bölgeye gösterişli askeri yığınaklar yaparak Suriye'deki krizin derinleşmesine hizmet edildiğini öne sürdü. Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere de AKP Hükümeti'nin yüksek perdeden tepkiler verdiğini dile getiren Loğoğlu, Suriye Kürtlerinin tıpkı muhalifler gibi yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde hakimiyet kurmaya çalıştıklarını belirtti. AKP'nin muhaliflerin yaptığına destek verirken Suriye Kürtlerinin hakimiyet kurma mücadelesine karşı çıktığını aktaran Loğoğlu, burada çifte standartlı durum bulunduğunu kaydetti. CHP olarak Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı bir çözüm önerisi paketi hazırladıklarını söyleyen Loğoğlu, bu konuda Sosyalist Enternasyonal'in de devreye sokulabileceğini düşündüklerini ifade etti.
 
Toplantının ardından basın mensuplarının Malatya'da bir Alevi vatandaşa yönelik saldırıyı hatırlatmaları üzerine Loğoğlu, olayın üzücü olduğunu belirterek, farklı inanca sahip bir vatandaşın bu şekilde bir saldırıya uğramasının kabul edilemez olduğunu kaydetti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com