CHP'den sürpriz istifa!

CHP'den sürpriz istifa!
CHP Milletvekili Salih Fırat, Birgül Ayman Güler'in açıklamalarına tepki olarak partisinden istifa etti...
Fırat'ın CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in TBMM'de ana dilde savunmaya imkan tanıyan tasarının görüşmeleri sırasındaki söylediği ''Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz'' ifadeleri üzerine istifa kararı aldığı öğrenildi.
 
Fırat'ın danışmanı Ayfer Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Salih Fırat gördüğü lüzum üzerine partiden istifa ettiğini söyledi. Daha sonra bir açıklama yapacak" dedi.
 
İSTİFASINI SABAH YAZDI
 
Fırat, istifa dilekçesini sabah saatlerinde TBMM’deki odasında yazdı. Personeline öğle saatlerinde, "Genel Merkez’e fakslayın, Gruba da gönderin" dedi. CHP Grubu’na istifa dilekçesi elden gönderildi, Genel Merkez’e ise fakslandı. Fırat daha sonra cep telefonunu kapattı.

CHP HAREKETE GEÇTİ
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, istifa haberini aldıktan sonra bazı CHP’li grup başkanvekillerinin ve genel başkan yardımcılarının Salih Fırat ile görüşmek için harekete geçtiğini açıkladı.
 
Grup başkanvekilleri aracılığıyla Meclis Başkanlığı’na istifanın bir süre için işleme alınmaması ricasında bulunuldu ve Başkanlık istifayı bir süre askıya aldı. Kayseri yolundaki Kılıçdaroğlu’nun Salih Fırat ile görüşüp istifasını geri çekmesi ricasında bulunacağı belirtildi.
(EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com