CHP'den tiyatro sorusu

CHP'den tiyatro sorusu
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, tiyatroların özelleştirilmesini sordu.

Oran, Başbakan Erdoğan’ın İBB Şehir Tiyatroları üzerinden başlattığı tartışma ve özelleştirme kararını aylar öncesinden yaşama geçirilmeyle başlandığına ilişkin bir yazılı soru önergesini TBMM’ye sundu.

“KÜLTÜR BAKANLIĞININ HABERİ YOK”

CHP’li Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a,  “Tiyatroları özelleştirme kararı hükümet programınızda bulunmakta mıdır? Parti programında böyle bir özelleştirmeden bahsedilmekte midir? İlgili bakanlığın herhangi bir çalışması bulunmayan bir konuda doğrudan bireysel hissiyatınızla karar vermeniz demokratik bir toplumdaki yönetim standartlarına uymakta mıdır?” sorularını yöneltti.

“ÜÇ OYUN İÇİN 2,75 MİLYON TL”

Oran, İBB’nin 2,75 milyon TL karşılığında 3 oyun için ihaleye çıktığı iddiaları ile ilgili ise Başbakan Erdoğan’a şu soruları sordu:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kendi iştiraki olan Kültür A.Ş. ile sözleşme imzalayarak "Harput'ta Bir Amerikalı, Bir Adam Yaratmak, Hasan Ağa'nın Karısı" adlı oyunları sahneye koydurdu mu? Bu üç oyun için Kültür A.Ş.’ye 2 milyon 750 bin TL’lik ödeme yapıldı mı? Bu iş ihaleyle Kültür A.Ş.’ye verildi ise söz konusu ihale hangi tarihte yapıldı ve ihaleye başka kim veya hangi şirketler katıldı, onların nihai teklifleri ne oldu? Kültür A.Ş.’nin kuruluş tarihi nedir ve o tarihten bu yana İBB’den aldığı ihalelerin kapsamı, içeriği, ihale bedeli ve ödenen miktarlar kaç TL’dir? Kültür A.Ş. hisseleri kime aittir ve hisse paylarının dağılımı nedir, kurulduğu tarihten bu yana, yıllar itibariyle ortaklarına ne kadarlık kar payı dağıtmıştır?”
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com