CHP'den Yeni Akit'e Sivas katliamı protestosu

CHP'den Yeni Akit'e Sivas katliamı protestosu
CHP İstanbul İl Başkanlığı’na üye 25 kişili grup, Yeni Akit Gazetesi’nin Sivas Katliamı ile ilgili haberlerini protesto etti.
CHP’liler basın açıklaması için gazetenin künyesindeki adresi tercih ederken, çalışanlar ise gazetenin adresinin farklı olduğunu ve açıklamanın yapıldığı yerin matbaa olduğunu iddia etti.
 
CHP İstanbul İl Başkanlığı’na üye 25 kişili grup, Yeni Akit Gazetesi’nin Sivas Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin kurşunlarak öldürüldüğüne yönelik bir kaç gündür yayınladığı haberlere ilişkin protesto gösterisi düzenledi. CHP’liler basın açıklaması için gazetenin künyesindeki adresi tercih ederken, çalışanlar ise gazetenin adresinin farklı olduğunu ve açıklamanın yapıldığı yerin matbaa olduğunu iddia etti.
 
KATLİAMI AKLAMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
 
"Sivas’ın ışığı sönmeyecek" yazılı pankartla gelen CHP’liler, sloganlar attı. Grup üyeleri ellerindeki "Sivas katilleri ve işbirlikçilerini kınıyoruz" yazılı siyah çelengi önce kapıya bırakmak istediler, ancak gazete çalışanlarının yolun karşısında toplanarak tepki göstermesi üzerine park halindeki bir arabanın kapısına bıraktılar.

Daha sonra grup adına açıklamayı okuyan CHP eski Milletvekili Çetin Soysal, "Eldeki bütün veriler, bilgiler, adli tıp raporları, taraflı-tarafsız tanıklar, Madımak’ın yakılması esnasında çekilen fotoğraflar, kamera görüntüleri ortadayken, Madımak yangınını başlatan ve körükleyenler, 35 canın yanmasına neden olanların katliamını kanıtlayan bütün belgeler ortadayken, olayın mağdurlarının birbirlerini vurdu iddiasının ortaya atılması büyük bir aymazlıktır. Ve bizler 2 Temmuz 1993 Madımak’ı asla unutmayacağız. Bu katliamı aklamaya çalışanlara karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Madımak’ı yakan, yaktıran ve zaman aşımına uğratan, yakanları tahrik eden, ona destek veren, bu büyük hain saldırıyı masumlaştırmaya çalışan ırkçı gazeteyi protesto ediyoruz" diye konuştu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com