CHP’li Akkaya’dan "Akil İnsanlar’a ilginç benzetme

CHP’li Akkaya’dan "Akil İnsanlar’a ilginç benzetme
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, ‘Akil İnsanlar’ heyetinin, Başbakan Erdoğan’ın ‘sihirbazları’ olduğunu savunarak, “Şapkadan tavşan, torbadan yılan çıkarıp halkı kandıracaklar” dedi.
CHP’li Akkaya, bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak için geldiği Adana’da, partisinin il teşkilatını ziyaret etti. Burada gündeme dair açıklamalarda bulunan Akkaya, CHP olarak akan kanın durması ve Türkiye’de barış ortamının sağlanmasını herkesten çok istediklerini savundu. Bu konuda da en çok bedeli CHP’nin ödediğini iddia eden Akkaya, mevcut barış sürecinin ‘açık’ olmadığını öne sürdü.

Akil İnsanlar heyetini eleştiren Akkaya, “Akil İnsanlar diye bir grup ortaya atıldı. İçeriğine baktığımız zaman çok enteresan kişilerle karşılaşıyoruz. Kendi sendikalarını bölenler, Atatürk’e küfür eden, Atatürk’ü yazılarıyla aşağılayanlar, bugün barış adına akil insanlığına soyundu” dedi. Akkaya, Akil İnsanlar heyetine ilişkin, “Bizim akil insanlar da Başbakan’ın sihirbazları. Onlar şimdi şapkadan tavşan, torbadan yılan çıkartıp halkın gözünü boyayacaklar” diye konuştu.
 
Akkaya, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu için ‘CIA ajanı’ suçlamasında bulunmasının da ’asılsız iddia’ olduğunu söyledi.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com