CHP'Lİ AYGÜN: "BÜTÜN DİLLERDE SEÇMELİ DERS OLMALI"

CHP'Lİ AYGÜN: "BÜTÜN DİLLERDE SEÇMELİ DERS OLMALI"
CHP'Lİ AYGÜN: "BÜTÜN DİLLERDE SEÇMELİ DERS OLMALI"

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, seçmeli dersler arasında Kürtçe'nin de olacağına yönelik haberlere, "Kürtçe de dahil bütün diller seçmeli olmalı. Seçmeli olarak sınırlandırılması doğru değil, ana dilde eğitim de gerekli" dedi. ANKARA (ANKA)-CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, seçmeli dersler arasında Kürtçe'nin de olacağına yönelik haberlere, "Kürtçe de dahil bütün diller seçmeli olmalı. Seçmeli olarak sınırlandırılması doğru değil, ana dilde eğitim de gerekli" dedi.
ANKA'nın sorularını yanıtlayan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Kürtçe'nin seçmeli ders" olacağına ilişkin haberleri değerlendirdi. Sadece Kürtçeyle sınırlı olmamak kaydıyla olumlu baktığını ifade eden Aygün, şöyle dedi:
"Kürtçe de dahil bütün diller seçmeli olmalı. Arapça da, Zazaca da seçmeli olmalı, Lazca da. Bütün dillerde seçmeli ders olmalı. Seçmeli olarak sınırlandırılması doğru değil. Ana dilde eğitim de gerekli. Sadece Kürtçe ile sınırlandırılmamalı, ben Zazaca konuşuyorum. İnsanların ana dili ne olacak." (ANKA)
(MG/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com