CHP'li Aygün'den vahim iddia!

CHP'li Aygün'den vahim iddia!
Dersim katliamı ile ilgili yazdığı kitap ile Türkiye'De önemli bir tartışmanın fitilini ateşleyen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün bugün sosyal medyada vahim bir iddia paylaştı.

CHP'li vekil yazdı, sosyal medyada bu konu konuşulmaya başlandı... CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, bugün Facebook hesabından müthiş bir iddia ortaya attı. Bu iddiaya göre, Adıyaman'da Alevilerin yaşadığı evler işaretlendi, Vali ve emniyet yetkilileri harekete geçti.

İşte Aygün'ün paylaştığı mesaj

"Adıyaman'da Alevi mahallesindeki evlerin kapısının işaretlendiği yönünde haberler alıyoruz, Hükümetin görevi "dindar nesil" yetiştirmek, yurttaşlar arasına kin ve nefret tohumları eken projeler üretmek değil, çoğulcu ve demokratik bir toplumsal düzen tesis etmektir, meydana gelmesi olası saldırıların sorumlusu "Suriye'de Alevi askerler cinayet işliyor" şeklinde konuşan hükümet olacaktır..

Arkadaşlar CHP Adıyaman yöneticileri Emniyet ve Vali ile görüştü, polise göre 20 civarında evin kapısına yazı yazılmış, ne yazdığı belli değilmiş, olay araştırılıyormuş, fotoğraflar ulaşırsa paylaşacağız.."

Konuyla ilgili olarak Muhalifgazete.com'a konuşan Aygün Şunları söyledi: Adıyaman'da çoğunlukla alevilerin kaldığı bir mahallede 200 kadar alevi evin kapısı ne yazıldığı belli olmayan işaretlerle işaretlenmiştir

Bunun üzerine CHP yöneticileri Emniyet ve Vali ile görüşerek durumu izah etmiştir. Hemen ardından bu durum üzerine Vali ve Emniyet bir güvenlik toplantısı kurmuştur. Olayın takipçisiyiz...

AKILLARA MARAŞ KATLİAMI GELDİ
19 Aralık ile 26 Aralık 1978 tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve resmi verilere göre 100'ü aşkın insanın öldürüldüğü katliamda, katliam öncesi Alevi ve solcuların yaşadığı evler işaretlenmişti. Adıyaman'da bugün ortaya atılan bu iddia, akıllara Maraş Katliamı'nı getirdi. (SYE)

GazeteVatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com