“CHP'li belediyelerin veremeyeceği hesap yoktur”

“CHP'li belediyelerin veremeyeceği hesap yoktur”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, ''CHP'li belediyelerin veremeyeceği bir kuruş hesabı yoktur'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, sosyal demokrat düşüncenin yerel yönetimleri demokrasinin beşiği olarak adlandırdığını kaydetti.
 
Ortak akıl, katılımcılık ve yurttaşa en yakın yerden hizmet götürülmesi anlayışının ancak güçlü ve etkin bir yerel yönetim modeliyle hayata geçirilebileceğini ifade eden Günaydın, şöyle konuştu:
 
 ''Adalet ve Kalkınma Partisi'nin tek parti diktatoryal özlemi, yerel yönetimleri ve onun yeşerttiği demokrasiyi, bu anlayışı bitirmeye çalışıyor. Bunu, bugüne kadar yaptıkları uygulamalardan okumak mümkündür. Bunu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na verilen 'süper belediye' yetkisiyle görüyoruz. İçişleri Bakanlığı'nın anayasada yazılı bulunan idari vesayet yetkisinin dışına taşan baskıcı uygulamalarından bunu anlamak mümkün. 6 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayınlanın bütün şehir yasasıyla bu anlayışın izlerini görebiliyoruz.''
 
 Günaydın, savcının belediyeden bilgi sormak istediğinde o belediyenin çalışanlarını davet ederek gerekli her türlü belgeyi alabileceğini ifade ederek, şöyle konuştu:
 
''Ancak yandaş medyaya haber sızdırılarak, sabahleyin insanları yataklarından kaldırılarak sanki bir suçluymuş gibi muamele altında gözaltına alınma prosedürleri AKP'nin itibarsızlaştırma operasyonunun en temel parçaları niteliğindedir. CHP'li belediyelerin veremeyeceği bir kuruş hesabı yoktur. Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin bugün muhatap olduğu muamelenin nedeni her türlü engellemeye ve baskıya rağmen namusu ve şerefi yukarıda tutarak her türlü belediyecilik hizmetini eksiksiz yerine getirmesidir. Türkiye'nin en ucuz ve verimli hafif raylı sistemini inşa etmektir.''
 
 Eskişehir'de kurallarına göre bir demokratik yarış yapılacağını anlatan Günaydın, ''Bütün şehir uygulaması içinde yaptığımız anketler Yılmaz Büyükerşen ve ekibinin açık ara farkla önde gittiğini göstermektedir. Hazmedemedikleri budur'' dedi.
 
 Daha sonra dışarıya çıkan Günaydın, polis kamerasının görünce, ''Polis kamerası öne çağırıyorum. Gel, rahat çek. Orada gizlenerek, çekme gel buraya rahat rahat çek. Kameranız yetmez, tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin'' diye konuştu.
 
 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde bir ihaleleyle ilgili gerçekleştirilen soruşturma kapsamında, belediye çalışanlarının evlerinde arama yapılmış, çok sayıda belediye personeli gözaltına alınmıştı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com