CHP’li Birgül Ayman Güler Tandoğan toplantısını değerlendirdi

CHP’li Birgül Ayman Güler Tandoğan toplantısını değerlendirdi
CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Güler, yarın saat 13.30’da Tandoğan Meydanında yapılacak CHP grup toplantısının “gelecek kaygısı duyan 7’den 70’e herkesin, parti bayrağı değil, Türk bayrağı ile katılacağı halka açık bir grup toplantısı” olacağını b

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, genel merkezde toplandı. Yaklaşık beş saat süren toplantının ardından yazılı bir açıklama yapan CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Güler, MYK toplantısında, AKP iktidarının Türkiye’yi götürmek istediği “karanlığa” dikkat çekilerek, yarın yapılacak olan ‘Tandoğan Grup Toplantısına’ çocuğunun ve ülkesinin geleceğini düşünen herkesin bir kez daha davet edilmesinin kararlaştırıldığını ifade etti. Güler, “Tandoğan’daki grup toplantımız, gelecek kaygısı duyan 7’den 70’e herkesin parti bayrağı değil, Türk bayrağı ile katılacağı halka açık bir grup toplantısıdır” dedi.

‘ÇİÇEK ZORBALIK YAPMA YOLUNU AÇTI’

Güler, MYK toplantısında, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda yaşanan olayların da ele alındığını ifade ederken, “Değerlendirdiğimiz ikinci konu Meclis Başkanı Sayın Çiçek’in Milli Eğitim Komisyonu toplantısında meydana gelen, milletvekillerinin yerde sürüklenip tekmelendiği toplantıdan sonra gösterdiği acziyet ve Başbakan Erdoğan’ın ‘bu iş bitsin’ talimatından sonra içine düştüğü zavallılıktır. Sayın Çiçek bu duruşuyla hem milli iradeye hem de meclisimizin saygınlığına büyük bir darbe vurmuş, meclis komisyonunda zorbalık yapanlara da genel kurulda zorbalık yapma yolunu açmıştır. MYK ayrıca, TBMM’nin görünürdeki Başkanı Sayın Çiçek’in yasama organının çalışma takvimini yasama organının başı olan Başbakan’a teslim ettiğini de kamuoyuna duyurmayı görev bilmiştir” dedi.

MYK AKP’Yİ KINIYOR

MYK toplantısında basına yönelik baskıların ve ayrımcı uygulamaların günümüzde de devam ettiği belirtilerek, gazeteci gözaltı ve tutuklamalarının, gazete kapatmayla devam ettiğine dikkat çekildiğini belirten Güler, MYK’nın AKP’nin bu politikasını bir kez daha kınadığını kaydetti.

Suriye konusuna da değinen Güler, “MYK’da iç sorunlarımız da yakından etkileyecek olan komşumuz Suriye’ye yönelik niyet istek ve gelişmeler de değerlendirilmiştir. Bu değerlendirmeler sonunda CHP’nin daha önce olduğu gibi şimdide Suriye halkının refahı ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün savunucusu olduğu belirtilmiştir. Bu nedenle Suriye’ye karşı tehdit ve müdahale söylemleriyle devam eden AKP’nin taşeron saldırganlık politikasına son vermesi gerektiği bir kez daha vurgulanmıştır” dedi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com