CHP'li Cihaner: 'Balbay kime tecavüz etmiş!'

CHP'li Cihaner: 'Balbay kime tecavüz etmiş!'
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, partisinin vekili Balbay'a bu sözlerle sahip çıktı.

Tutuklu gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan için Beyoğlu’nda düzenlenen destek yürüyüşüne katılan Eski Erzincan Başsavcısı, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, habercilerin sorusu üzerine hakkında terör örgütü yöneticisi suçlamasıyla açılan davayla ilgili konuştu.

İşleyen sürecin hukuk dışı olduğunu ifade eden Cihaner, "Soruşturma izni verilmeden başlatılmış bir süreç söz konusu. Yeniden inceleme ve itiraz yollarına da başvurma olanağı tanınmadı. Artık karar veren hakimleri reddetmemiz söz konusu, bununla ilgili bir şey yapılmadı. Daha detaylı bir karar veririz" dedi. Cihaner, "Türkiye artık hukuk devleti niteliğini kaybetti, hukuk devleti, her şeyden önce yazılı kurallarının herkesi bağladığı bir devlet. Eğer hiçbir şey ön görülemiyorsa onun adı hukuk devleti değildir. Dolayısıyla ne olur ne biter hiçbir şey... Şu anda toplanmamızı nedeni olan hiçbir şey hukukla açıklanamaz ki, yani bir insanı hapsedip hukuk dışı bir şekilde tecrite almanın hukuki açıklaması yok ki buna dair şu olur bu olur diyebilelim" diye konuştu.

Cihaner, "İşte bugün bakanlardan birisi açıklama yapmış ’tutuklu olanlar gazeteci değil tecavüzden ya da banka soygunundan’ ama nedense isimlerini hiç söylemiyorlar. Hangi gazeteci kime tecavüz etmiş, hangisi hangi terör eylemi talimatı vermiş, hangisi hangi bankayı soymuş. Yani Ahmet Şık hangi bankayı soymuş. Balbay kime tecavüz etmiş söyleseler de bizde bilsek. Yaşadıklarımız aslında hukukla mantıkla açıklanacak bişey değil" dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com