CHP'li Develi: "PTT'ye 160 milyon TL zarar ettirilmiş!"

CHP'li Develi: "PTT'ye 160 milyon TL zarar ettirilmiş!"
TBMM KİT Komisyonu üyesi CHP'li Turgay Develi PTT'nin geçen yıl yaptığı posta dağıtım ve kurye işleri hizmet alım ihalesinde devletin zarara uğratıldığını öne sürdü.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM   TBMM KİT Komisyonu üyesi CHP'li Turgay Develi PTT'nin geçen yıl yaptığı posta dağıtım ve kurye işleri hizmet alım ihalesinde devletin zarara uğratıldığını  öne sürdü.

Sansürsüzhaber'e bilgi veren Develi; Türkiye geneli için 20 ayrı ihale yapıldığını  ve bu ihaleleri kazanan şirketlerin 3 buçuk ay boyunca yapmaları gereken işleri yapmadıklarını açıkladı.

Sayıştay  raporlarında da yer alan ifadeleri Sansürsüzhaber ile paylaşan Develi; "İhaleler sonra iptal edildi ama PTT kendi elemanlarını bu taşeron şirketlerde çalıştırmış , şirketlere aynı anda para da ödemeye devam etmiş. Bu uygulama nedeniyle geçen yıl 160 milyon lira PTT zarar ettirilmiştir" iddiasında bulundu.

Sayıştay raporları ile PTT'nin küçülme gerekçesiyle bir yandan sendikalı ve kadroları işçileri tasfiye ettiği; diğer taraftan ise  taşeron şirketler aracılığıyla 9 yıl içinde işçi sayısında 7000 kişilik yaşandığı da ortaya çıktı.(MCO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com