CHP’li Düzgün ‘Mücadeleye devam edeceğiz’ dedi

CHP’li Düzgün ‘Mücadeleye devam edeceğiz’ dedi
Ücret talep etmeden genel cerrahi uzmanı olarak çalışmak isteyen ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten ret cevabı alan CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün sansursuzhaber.com’a konuştu.

Sansürsüzhaber/ÖZELGeçtiğimiz günlerde Hakan Şükür’ün bir televizyon programında yorumculuk yapması karşılığında maaşının 13 katını alacağının ortaya çıkmasının ardından AKP’nin yalnızca kendi vekillerine toleranslı davrandığı gözler önüne serildi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten ücret talep etmeden genel cerrahi uzmanı olarak çalışmak isteyen CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’e izin çıkmadı. TBMM Başkanı, bir milletvekilinin yürütme organı emrinde görevlendirilmesinin, şahsı tarafından ücret alınmasa dahi mümkün olmadığını söyledi. CHP’li Düzgün konuyu sansursuzhaber.com’a değerlendirdi.

RÖPORTAJIN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İşte Düzgün’ün açıklamaları…

“AKP’nin birlik ve bütünlük söylemi sadece söylemde. Ülkenin AKP’li olmayan her kesim insanına çok ciddi bir ayrımcılık uygulanıyor. Bu Hakan Şükür olayı bunun artık tamamen gün yüzüne çıkışı oldu. Bırakın normal vatandaşı milletvekilleri arasında bile bu ayrım gözetiliyor. Eğer AKP’liyseniz yasal olmasa dahi her istediğinizi yapabilirsiniz. Hakan Şükür’ün bugün orada program yapması yasal değildir. Meclis başkanının bize verdiği cevap doğru bir cevaptır. Daha açıkçası hukuk artık AKP’lilere işlemiyor bu ülkede. AKP’li değilseniz karşınıza hukukla ilgili engeller çıkarılıyor. Başbakan’ın Sayın Şükür’e özel izin vermek gibi bir yetkisi yok. O’nun hukuk tanımazlığı bu konuyla ilgili çok net bir şekilde ortaya çıkmış durumda. Eğer insanların adalete, hukuka olan güvenini sarsarsanız  herkes kendi adaletini kurmaya başlar. Bu da bir ülkede ciddi sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
Bununla ilgili mücadeleyi sürdüreceğiz. Hakan Şükür kendi işini yapmaya devam ediyorsa biz de kendi işimizi yapmak için bir takım mücadeleleri sürdüreceğiz. Ama benim burada ısrarla belirtmek istediğim bu mücadele para kazanmak maksadıyla değil ülkedeki hukuk adına mücadeleyi sürdürmek adına olacak. Mutlaka ki önümüzdeki günlerde bir takım yöntemlerle mücadeleye devam edeceğiz. Bunu da açıkça söylüyorum.”


5 ay yorumculuk yapacak olan Şükür, 'hobim' dediği yorumculuktan sezon sonuna kadar 750 bin lira kazanacak. Milletvekili maaşının 11 bin 500 lira olduğu düşünüldüğünde, Hakan Şükür'ün hobisinden kazandığı aylık, maaşını 13'e katlayacak.

Yasal uyarı : Bu haber Sansursuzhaber.com'un özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kullanılması halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.

Haber: SERAP BELOVACIKLI


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com