CHP’li Erdoğan Toprak parti afişlerinin yırtıldığını söyledi

CHP’li Erdoğan Toprak parti afişlerinin yırtıldığını söyledi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP’nin Tandoğan Meydanında yapılacak grup toplantısını halka duyurmak için asılan davet afişlerinin “karanlık eller” tarafından yırtıldığını belirtti.

Miting öncesinde, miting esnasında ve sonrasında yaşanacak her provokasyondan AKP’nin sorumlu olacağı uyarısında bulunan Toprak, “AKP demokratik tepkimizi karalamaya, küçümsemeye ve illegal göstermeye çalışacağına hükümet olma sorumluluğunun bilinciyle hareket etmelidir” dedi.

Toprak yaptığı yazılı açıklamada, yarın CHP'nin grup toplantısını Tandoğan Meydanı’nda milletle birlikte yapacağını belirterek, “Bizi TBMM’nin yüce çatısı altında konuşturmayan, arkadaşlarımızı yerlerde tekmeleyen anti-demokratik zihniyete karşı demokratik tepkimizi Salı Günü Tandoğan’da ortaya koyacağız. Ancak bizim bu demokratik hakkımız AKP yetkililerinin zoruna gitmiş olmalı ki hep bir ağızdan bize saldırmaya başladılar. Bu söylemleri çok önemsemiyoruz ama AKP’ye hükümet olduğunu da hatırlatıyoruz” dedi. Toprak, yarın saat 13.30’da Türkiye’nin ve Ankara’nın dört bir yanından CHP’li ve CHP’li olmayan binlerce insanın Tandoğan Meydanı’na akacağını ifade ederken, “Bu nedenle mitingimiz öncesinde, miting esnasında ve sonrasında yaşanacak her provokasyondan AKP sorumlu olacaktır. AKP demokratik tepkimizi karalamaya, küçümsemeye ve illegal göstermeye çalışacağına hükümet olma sorumluluğunun bilinciyle hareket etmelidir” diye konuştu.

‘AKP BİZE DEĞİL AFİŞLERİ YIRTANLARA SALDIRSIN’

Mitingi halka duyurmak için hafta sonu Ankara’nın tümünde asılan davet afişlerinin, pankartlarının ve flamaların önemli bir kısmının “karanlık eller” tarafından yırtıldığını, söküldüğünü ve parçalandığını belirterek, “AKP yetkilileri bize saldıracaklarına, afişlerimize saldıranları bulup hesap sorsunlar. En demokratik hakkımızı duyurmamıza izin vermeyen bir zihniyet bu ülkeye nasıl demokrasi getirecektir” diye sordu. Toprak, “Partimiz demokratik tarihimizde bir ilk gerçekleştirerek grup toplantısını milletiyle birlikte, omuz omuza yapacaktır. Bu bizim için büyük bir onurdur. Ama aynı zamanda bu miting; TBMM çatısı altında bizi konuşturmayarak ve haklarımızı gasp ederek bizi bu eylemi yapmaya iten AKP için utan kaynağı olacaktır. Demokrasi tarihimiz bu olayı not edecektir. Biz CHP olarak çocuğunun hakkını ve ülkenin geleceğini düşünen; eşit, bilimsel, parasız eğitimden yana olan herkesi 27 Mart Salı günü 13.30’da Tandoğan meydanında bekliyoruz. Çünkü eğitim sistemi bölünür ve kesintili hale gelirse Türkiye dünyanın en geri ülkesi haline gelir” dedi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com