CHP'li Faik Öztrak'tan dev zamlara eleştiri

CHP'li Faik Öztrak'tan dev zamlara eleştiri
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, hükümetin son yaptığı elektrik ve doğal gaz zamlarının “1 Nisan şakası gibi” olduğunu ifade etti

Öztrak, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de ilk defa memurunun maaşına zam yapamayan bir hükümet, akaryakıta, doğalgaza ve elektriğe birbiri ardına yaptığı zamlarla vatandaşın ensesinde adeta boza pişirmektedir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, hükümetin son yaptığı elektrik ve doğal gaz zamlarının “1 Nisan şakası gibi” olduğunu ifade ederek, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de ilk defa memurunun maaşına zam yapamayan bir hükümet, akaryakıta, doğalgaza ve elektriğe birbiri ardına yaptığı zamlarla vatandaşın ensesinde adeta boza pişirmektedir” dedi.

Öztrak yaptığı yazılı açıklamada, AKP’nin “beceriksizliğinin, yetersizliğinin” sonucu olan zamları, her gün yeni dalgayla vatandaşın omzuna yüklemeye başladığını belirterek, “AKP’nin doğalgaza yaptığı yüzde 18.72, elektriğe yaptığı yüzde 9.2’lik zamlar adeta 1 Nisan şakası gibidir. Ancak yapılan bu şakanın faturası ağır kaçmıştır ve vatandaşımızı cüzdanından vurmuştur. Dünyanın en pahalı benzinini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kullandıran AKP, aynı kararlılığı doğal gaz ve elektrik için de göstermektedir. ABD Büyükelçisinin tek bir sözüyle İran’dan alınan ucuz petrolden vazgeçen AKP, kendi yetersizliklerini milletin sırtına daha da yüklenerek fatura etmektedir. Petrolün fiyatı artıyorsa tüm dünya için artmaktadır. Türkiye’de benzinin litresi 2,24 euro iken, iç savaşın eşiğindeki komşumuz Suriye’de 0,85 euro, Gürcistan’da 1 euro, Ermenistan’da 0,96 euro, Bulgaristan’da 1,31 euro, ve ekonomisi fiilen iflas eden Yunanistan’da 1,74 eurodur. Bu mudur AKP’nin ekonomik başarısı?” diye kaydetti. Şimdi aynı gerekçelerle AKP’nin doğalgaza ve elektriğe fahiş zamlar yaptığı ifade eden Öztrak, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de ilk defa memurunun maaşına zam yapamayan bir Hükümet, akaryakıta, doğalgaza ve elektriğe birbiri ardına yaptığı zamlarla vatandaşın ensesinde adeta boza pişirmektedir. Bu zamlar ilerleyen günlerde tüm mal ve hizmetlere zincirleme yansıyacaktır. Hükümet vatandaşı yaptığı zamlarla inim inim inletirken, kendisi kutlamalarda ve tebrik toplama mesaisindedir. Dershaneleri kaldıracağım, üniversite giriş sınavlarını kaldıracağım, öğrencilere seçme hakkı tanıyacağım yalanlarıyla millete acı ilaç içirilmeye başlanmıştır. Bu millet kendisine yapılan bu zulmü elbette seçim sandığında hatırlayacaktır” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com