CHP'li gençler depremi unutmadı

CHP'li gençler depremi unutmadı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Gençlik Kolları, '17 Ağustos Depremi'nde hayatını kaybedenler için Gar Meydanı'nda anma programı düzenledi.
17 Ağustos 1999'da yaşanan depremde hayatını kaybedenler için bir anma programı düzenleyen CHP Sakarya Gençlik Kolları, Gar Meydanı'nda helva dağıttı. Yoğun katılımla gerçekleşen programda CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da yer aldı.
 
Programda bir konuşma yapan Milletvekili Özkoç, “Bugün 16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece. Bu gece saat 03.02’de hiç aklımıza gelmeyen, binlerce şehit verdiğimiz ve yüzlerce evin yıkıldığı ve enkaz altında insanlarımızın saatlerce canlarıyla mücadele ettiği bir gecenin anma yıldönümünde bir aradayız. Bir araya geliyoruz çünkü acımızı paylaşıyoruz. Bizi insan yapan, bizi yücelten ve insanlık onurumuzu yücelten, acı günümüzde birbirimize destek olmamızdır. Bir daha bu acıların yaşanmaması için, bir daha annelerin, evlatlarının bu acıları yaşamaması için tedbir almak zorundayız. Ancak etrafımıza baktığımızda yüksek binalar duruyor. Orta hasarlı binalarda evlatlarımızı barındırıyoruz. Etrafımıza baktığımızda depremle ilgili hiç bir önlem görmüyoruz. Bugün aynı deprem yaşansa, bu gece 03.02’de binalarımız enkaz olsa, onlar için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Acil toplanma bölgelerimiz yok, ilkyardım bölgeleri ve acil araç bölgeleri maalesef yok. İnsanlarımız deprem anında dışarı çıktıklarında nereye toplanacaklarını bilmiyorlar, yaralılarını nereye götüreceklerini bilmiyorlar. Aradan yıllar geçiyor ama biz tedbir almıyoruz” dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com