CHP'li gençlerden ODTÜ ve İstanbul'da yaşanan olaylara tepki

CHP'li gençlerden ODTÜ ve İstanbul'da yaşanan olaylara tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir İl Gençlik Kolları Başkanı Atakan Can Narin, gençliğin sözünün dinlenmediği, gençliğin yaftalandığı ve yok sayıldığı bir düzende başarıya ulaşmanın mümkün olmayacağını söyledi.

Önce ODTÜ’de sonra İstanbul’da gelişen olayların gün geçtikçe çığırından çıktığını ifade eden Narin, “Gençlerin haklı ve demokratik istekleri karşısında duran ve bir savaş açan AKP hükümeti bilerek ve isteyerek ülkemizi bir çıkmaza sürüklemek istemektedir. ODTÜ’de Deniz Gezmişlerin diktiği ağaçları kesmeye çalışan bu diktatoryanın tek amacı gençlerin sembol aldıkları olguları ve gençlerin dayanışmasını baltalamaktır. Buradan bu faşist rejimi uyarıyor ve “ODTÜ’ye dokunmayın” diyoruz. ODTÜ’den İstanbul’a sıçrayan bu direniş gün geçtikçe büyüyor. Son olarak İstanbul Taksim’de polis müdahalesiyle karşılaşmış gençler şiddete ve gözaltına maruz kalmışlardır. Henüz lise çağındaki gençler gözaltına alınarak çocuk şubeye sevk edilmiştir. Bizler CHP gençliği olarak haklı mücadelelerinde sonuna kadar arkadaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

“İNSANLARIN ŞİDDETE VE BASKIYA TAHAMMÜLLERİ KALMAMIŞTIR”
Narin, Anadolu Üniversitesi’nde yaşanan olaylara da değinerek, “Anadolu Üniversitesi’nde şiddete maruz kalan gözaltına alınan gençlerin tek bir istekleri vardı. İnandıkları yolda düşen kardeşimiz için kütüphanenin ismini ‘Ali İsmail Korkmaz’ olarak değiştirmek. İmza kampanyaları yapan, halkın desteğini alan gençlerin karşısında 8-9 otobüs polis, 3 K9 köpeği ve sayısız özel güvenlik. Bizler buradan soruyoruz. Bu gençlere acımasızca saldırılmasına, yaralanmasına, gözaltına alınırken ayakkabısının yerde bırakılmasına sebep olan bu nefret ve kin nereden geliyor? Bu insanlar neden bu kadar nefretle doluyor veya dolduruluyor? Eylem, protesto ve yürüyüş hakkı anayasal bir hak olduğu halde neden bu haklarımız engelleniyor. Ve son olarak soruyoruz. Asıl suçlu kim? Bu ülkede nice analar gözyaşı döktü. Henüz cumartesi annelerinin, haziran direnişinde evlatlarını kaybetmiş annelerin gözyaşları dinmemişken, insanların şiddeti ve baskıya tahammülleri kalmamıştır. Hükümetin attığı adımların yanlışlığı tartışılmaz bir haldedir” diye konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com