CHP'li gençlerden Sami'ye ziyaret

CHP'li gençlerden Sami'ye ziyaret
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Avukat Emre Doğan ve beraberindeki heyet, Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan muhabirimiz Sami Menteş’i ziyaret etti. Başkan Doğan, “Sami örgüt üyesi değil, CHP üyesidir. Sami’nin arkasındayız” dedi.
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Avukat Emre Doğan ve beraberindeki heyet, Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci Sami Menteş’i ziyaret etti. Avukatlara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınıp katıldığı yasal basın açıklamaları gerekçe gösterilerek tutuklanan muhabirimiz Sami Menteş, tutukluluğunun 3’üncü ayında CHP Gençlik Kolları heyetiyle bir kez daha kucaklaştı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, Sami’nin tutuklanmasının hemen ardından muhabirimizi Kandıra Cezaevi’nde ziyaret edip hukuksuzluklara dikkat çekmişti. 
 
Kandıra Cezaevi’ndeki dünkü ziyarette ise Doğan’ın heyetinde CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ozan Özgür Doğru, Ankara İl Başkanı Sercan Çığğın, Kütahya İl Başkanı İbrahim Öztürk ve Şahin Ateşoğlu yer aldı.
 
‘SAMİ’NİN ARKASINDAYIZ’
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Doğan, ziyaret ardından YURT’a yaptığı açıklamada, “Sami, cezaevinde neden tutulduğunu hala bilmiyor. Sami arkadaşımız, 21 yaşında hem bir gazeteci hem öğrencidir. Tutuklanarak en genç tutuklu gazeteci unvanını da almıştır. Bu özelliğiyle tutuklu gazeteciler ve öğrenciler konusunda sembol bir isim olmuştur” dedi.

Muhabirimiz Sami Menteş’e her yerde sahip çıkacaklarının altını çizen Doğan, “Sami, örgüt üyesi falan değil, sadece CHP’nin üyesidir” diye konuştu. Doğan, “Biz arkadaşımızı kimseye yedirmeyiz. Arkadaşımızın arkasındayız” diyerek Sami’nin en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşacağını ifade etti.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com