CHP'li gençlere yine gözaltı

CHP'li gençlere yine gözaltı
CHP Gençlik Kolları üyeleri Beşiktaş'ta gözaltına alındı. Suçlama ise yine aynı.
CHP Gençlik Kolları Kadıköy üyesi üç genç Beşiktaş'ta gözaltına alındı. Gençler Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 
 
CHP Kadıköy Gençlik Kolları üyesi Burcu Kara, Koray Çağlayan ve Deniz Tosyalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. 
 
www.gercek gundem.com'un edindiği bilgiye göre olay şöyle gelişti: 
 
Saat 14.30 sularında Kadıköy'den Beşiktaş'a vapurla geçen gençler, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nin önünden yürürken, polis tarafından gözaltına alındı. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan gençler, "Bizi neden gözaltına alıyorsunuz?" sorusuna "Başbakan'ı protesto ettiniz'' cevabını aldı. CHP'li gençlerin, "Başbakan'ın buradan geçtiğini bile görmedik'' demesi ise fayda etmedi. CHP'li üç genç Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Emniyet Müdürlüğü'nden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i arayıp bilgi veren gençler, "Gözaltındayız'' dedi. CHP'li Tekin bunun üzerine Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. 
 
Öte yandan, CHP'li gençlerin pazar günü Maltepe'de yapılacak olan ''Başkaldırıyoruz'' adlı etkinliğe ilişkin çalışma yürütükleri ve bir video filmi hazırlamak için Beşiktaş'a geçtikleri öğrenildi. 
 
Bu sırada, Dolmabahçe'de gözaltına alınan başka kişilerin olduğu da öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Beşiktaş’taki trafik ışıklarında 40 yaşlarında bir erkeğin, Başbakan geçerken “Tüh. Allah belanı versin” diyerek bağırdığı iddia edildi. Polis bu kişiyi de gözaltına aldı. Bu kişinin gözaltına alınmasını protesto eden CHP'li gençler “Burası faşist bir ülke mi? Bizi de gözaltına alın” dediler. Başbakanlık korumaları bu kişileri de gözaltına aldı. (SBK)

Gerçekgündem


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com