CHP’li Gök: "İstenilen belgeler komisyona gelmedi"

CHP’li Gök: "İstenilen belgeler komisyona gelmedi"
CHP Ankara Milletvekili ve Uludere Alt Komisyonu üyesi Levent Gök'ten "Heron görüntüleri" tepkisi...

CHP Ankara Milletvekili ve Uludere Alt Komisyonu üyesi Levent Gök, “Heron görüntülerini değerlendiren birimin kimler olduğu, hedef tayinini kim yaptığı, vur emrini kimin verdiğine dair bilgiler henüz komisyona ulaşmamıştır. Belge ve bilgilerin gönderilmemesi ile komisyon fiilen engellenmektedir” diyerek tepki gösterdi.

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda oluşturulan Uludere Alt Komisyonu’nda yer alan Gök, yaptığı açıklamada, komisyona belge ve bilgilerin gönderilmediğini ifade etti. Komisyon çalışmalarının engellenmek istendiğini savunan Gök, şöyle dedi:

Heron görüntülerini değerlendiren birimin kimler olduğu, hedef tayinini kim yaptığı, vur emrini kimin verdiğine dair bilgiler henüz komisyona ulaşmamıştır.

Komisyon kurulduğunda komisyon raporumuzun bu ay içerisinde tamamlanmasına yönelik karara rağmen yazışmalara cevap verilmemesi ve bu konuda sonuç alınamaması anlaşılıyor ki bu Uludere olayının soğutulmasına ve unutturulmasına yönelik bir gayrettir. Uludere’de hayatını kaybedenlerin yakınları ve tüm Türkiye halkı bu olayın bir an önce aydınlatılmasını bekliyor. Esasında hükümetin ve Genelkurmay’ın bildiği bilgi ve belgelerin açıklanmamış olması bile ciddi soru işaretleri doğurmaktadır. Komisyon yazışmalarına cevap verilmemesi ve bunun sıkı takibin yapılmaması da üzüntü verici olup Türk halkının gerçekleri öğrenmesi engellenmek istenmektedir.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com