CHP'li Gün: Seyahat özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır

CHP'li Gün: Seyahat özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Mehmet Akif Gün, Cumhuriyetin kuruluşunun 89.yılı münasebetiyle Ankara'da yapılan yürüyüşün valiliklerce engellendiğini belirtti.

CHP İl Başkanı Mehmet Akif Gün, yaptığı yazılı açıklama ile Ankara'da yapılan yürüyüşe katılımın valiliklerce engellendiğini belirtti.

Gün yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin 89'uncu yılı münasebetiyle 29 Ekim de Ankara'da yapılan yürüyüşe Türkiye'nin çeşitli illerinden partililerimizin ve yurttaşlarımızın katılımı valiliklerce engellenerek en temel anayasal haklarımızdan biri olan "Seyahat Özgürlüğü" hoyratça ayaklar altına alınmıştır. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını dahi kendi kafalarına göre biçimlendirmeye çalışan AKP iktidarı, her geçen gün daha otoriterleşmem de ve faşizan tavırlarını pervasızca sergilemektedir. Bu hukuksuzluğu şiddetle protesto ediyor, iktidarın demokrasi ve hukuk devletine karşı giriştiği bu hayasız saldırılara CHP olarak bütün gücümüzle direneceğimizi ilan ediyoruz"dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com