CHP'li Güneş biber gazından etkilendi

CHP'li Güneş biber gazından etkilendi
Kocaeli'nin Gebze ilçesi'nde dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen Sivas katliamında hayatını kaybedenleri anma etkinliğinde bir grup gencin ülkücü işareti yapmasıyla başlayan gerginlik polisin müdahalesiyle son buldu.

Biber gazından etkilenen iki CHP'li genç hastanelik olurken CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de biber gazından etkilenenler arasında yer aldı.

Olay saat 19.30 sıralarında meydana geldi. Madımak Olayları'nın 19. yıldönümünde hayatını kaybedenleri Gebze Cumhuriyet Meydanı'nda anmak isteyen CHP'li grup ile yol kenarında ülkücü işareti yapan 10 kişilik grup arasında gerginlik çıktı.

Yaklaşık 200 kişiden oluşan gruptan bir gencin ülkücü işareti yapan gruba doğru koşmasıyla başlayan gerginlik kısa sürede büyüdü. Polis, gerginliğe biber gazı sıkarak müdahale ederken, iki genç biber gazının etkisiyle yere yığıldı.

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Çayırova İlçe Başranı Rasim Meriç ve Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Kıymet Ayan biber gazından en çok etkilenenler arasında yer aldı.

Hurşit Güneş uzun süre şokun etkisinden kurtulamadı. Gazdan etkilenenlere limon tedavisi yapılırken, hastaneye kaldırılan iki gencin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olaylarla ilgili olarak MHP Gebze İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada konunun parti ve Ülkü Ocaklarıyla uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı belirtildi.

CHP Gebze Meclis Grup Sözcüsü Musa Haydaroğlu da bir açıklama yaparak CHP'li gençlerin provakatörlerin ağır tahrikleri sonucu olaylara müdahil olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com