CHP’li Güneş’ten şok iddia!

CHP’li Güneş’ten şok iddia!
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, örtülü ödenekte bu yılın ilk 9 ayında Cumhuriyet tarihinin en büyük artışının yaşandığını belirterek, bu paranın nereye harcandığını sordu.

Konuyla ilgili olarak TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Hurşit Güneş, 2005 yılında 85 milyon lira olan örtülü ödenek giderinin 2011 yılında 391 milyon liraya çıktığını ve bu yılın 9 ayında 868 milyon liraya ulaştığını belirterek, devlet bütçesinden örtülü ödenek için ayrılan binde 5 sınırın henüz geçilmediğini ancak bu rakamın Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamı olduğunu söyledi.
 
Güneş, örtülü ödenekten harcanan paranın şimdiden MİT bütçesini geçtiğini, Başbakanlık bütçesine yaklaştığını belirterek, “Bu rakam nereye gidiyor?” dedi. Paranın nereye harcandığına yönelik tahminleri ile ilgili soru üzerine Güneş, “Ben Suudi Arabistan ve Katar gibi Türkiye’nin de Suriye’ye silah yardımı yaptığını düşünüyorum. Ama yanılıyor da olabilirim” dedi.
 
İdam cezasının geri getirilmesine ilişkin soru üzerine ise Güneş, buna karşı olduğunu söyledi.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını yeterli olarak gördüğünü belirten Güneş, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a müebbet hapis cezası verilmesini ve tecrit uygulanmasını ise desteklendiğini söyledi. Güneş, bir insana en büyük cezanın onu özgürlüğünden alıkoymak olduğunu, ölümün devlet ya da bir insan eliyle değil doğal yollardan olması gerektiğini ifade etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com