CHP'li Güneş'ten şok iddia!

CHP'li Güneş'ten şok iddia!
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda patlayan bombaya ilişkin, “Ne Şam ne de uzlaşmadan yana olan Suriyeli muhalifler böyle bir bombanın hazırlayıcısı olamazlar” dedi.
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda patlayan bombaya ilişkin, “Ne Şam ne de uzlaşmadan yana olan Suriyeli muhalifler böyle bir bombanın hazırlayıcısı olamazlar” dedi. Güneş, olayın görüntüleriyle ilgili olarak da “Montaj değildir diye hiçbir yanıt hiçbir hükümet yetkilisinden gelmedi. Dolayısıyla montaj olduğu ortaya çıkmış oldu” diye konuştu. 
 
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, TBMM’de Cilvegözü Sınır Kapısı’nda patlayan bombaya ilişkin basın toplantısı düzenledi. 
 
-“MONTAJ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU”- 
 
Dün yaptığı basın toplantısını hatırlatan Güneş, “Basında en çok en yoğun yer alan açıklamam montaj olduğu üzerine. Bu konuda 'montaj değildir' diye hiçbir yanıt hiçbir hükümet yetkilisinden gelmedi. Böylelikle anlamış olduk ki montaj doğru. Birinci ortaya çıkan nokta bu. Bu montaj değildir demediler. Sadece 1.5 dakikayı dağıttılar, dolayısıyla montaj olduğu ortaya çıkmış oldu. İkincisi Anadolu Ajansı’na bunun nasıl servis edildiği konusunda hiçbir açıklama gelmedi. Çünkü üzerinde bir gizlilik kararı var ve o gizlilik kararı nedeniyle CHP’nin heyet sorumlusu olan Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’e o nedenle veremedik diyorlardı” dedi. 
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler’in, “Kamera görüntülerini bilerek verdik, çünkü aracın Suriye’den geldiğinin bilinmesini istedik” dediğini ifade eden Güneş, Anadolu Ajansı’nın dün internet sitesinde bir açıklama yaptığını da belirterek, “Diyor ki, bu yayını yapmamızın asıl nedeni diyor kesinlikle inanın ki diyor araç Suriye’den geliyor. Sana ne? Sen ajanssın, sen neden yorumda bulunuyorsun, sen sadece görüntüyü vereceksin, yorum ajans işi değil” diyerek tepki gösterdi. Güneş şöyle devam etti: 
 
“Anadolu Ajansı'na verilen görüntü 1.5 dakika mı yoksa çok daha uzun mu, daha uzunsa ve Anadolu Ajansı bunun tamamını biliyorsa ki öyle bir intiba var. O zaman tamamını yayınla web sitende veya tamamını servis et, niye etmiyorsun. Sen bir haber ajansı mısın, hükümetin sözcüsü müsün?” 
 
-“NİYE BU KADAR ISRARCISINIZ SURİYE’DEN GELDİĞİ KONUSUNDA”- 
 
“Bombalı arabanın içinden çıkan 3 kişinin bir tanesi Türkiye’ye kaçıyor, niye Türkiye’ye kaçıyor, bunlar Suriye’den gelmedi mi?” sorusunu yönelten Güneş, şöyle devam etti: 
 
“İlginçtir aracın içinden 5 insan çıkıyor, o da başka bir ucube durum. 3 kişi var diyorsunuz ama televizyonda gördüm yayıncılardan biri gösteriyor 5 kişi çıkıyor aracın içinden şimdi çok açık ve net bu görüntülerin tamamını görmek istiyoruz. 
Hükümetin tek yaptığı açıklama var. Bakın olaydan bu yana neredeyse 3 gün geçti tek açıklama var, inanın diyorlar bu araç ve bu bomba Suriye’den geldi. Niye bu kadar ısrarcısınız Suriye’den geldiği konusunda. Elde ettiğiniz bütün bilgileri açıklayın.” 
 
Dün yaptığı basın toplantısını hatırlatan Güneş, “Dedim ki, bu bombaların imalatı herkes biliyor ki Türkiye’de. Filmini gösterdim. BBC çekmiş. Bu bombalar Türkiye’de yapılıyor, bunu da dünya alem biliyor. Hatay’ın her yeri bomba dolu. Niye Türkiye bu patlayıcıları imal edip Suriye’ye sevk ediyor. Mesele burada kilitli, asıl nokta budur. İkinci önemli nokta bu mevcut bombanın nereden geldiği konusundadır” dedi. 
 
-“NE ŞAM NE DE UZLAŞMADAN YANA OLAN SURİYELİ MUHALİFLER BÖYLE BİR BOMBANIN HAZIRLAYICISI OLAMAZLAR”- 
 
George Sabra’nın, olayla ilgili olarak “Bu bana yönelik yapıldı” dediğini kaydeden Güneş, “Başbakan’a dün soruldu, olabilir dedi, alakası yok, neden bombanın patladığı tarihte Sabra Türkiye’de değildi ki Türkiye’ye bomba yollansın. Sabra kendisi de ifade ediyor, Halep’in hemen biraz kuzeyinde Babel-Hava’ya doğru hareket etmişti. O zaman Suriye’den bu bomba yollanmış olsaydı Babel-Hava’ya yollanırdı, Türkiye’ye değil" diye konuştu. Güneş şöyle devam etti: 
 
"Muaz el-Hatib artık Şam ile bir müzakerenin tabi Şam gitmek kaydıyla müzakereye hazır olduğunu açıkladı. Dolayısıyla ne Şam ne de uzlaşmadan yana olan Suriyeli muhalifler böyle bir bombanın hazırlayıcısı olamazlar” dedi. 
 
Filmlerin tamamını görmek istediklerinin altını çizen Güneş, “Tam bir rezalet yaşanıyor, halkımız aydınlatılmıyor. Sadece 1.5 dakikayla böyle düşünmeniz böyle karar vermeniz gerekiyor deniyor, niye yanıltıyorsunuz herkesi. Bu bomba herhangi bir terörist bomba değil, bu bomba gizlenmesi, Türk halkının uyutulması, yanlış anlaması gereken bir bomba haline geldi” derken, “Arkadaşlarıma söyledim, bu böyle devam ederse ben bu arabanın Türkiye’den hareket ettiği konusunda hükümet tarafından ikna edilmiş olacağım dedim” diye konuştu. 
 
-SORULAR- 
 
Bir basın mensubunun sorusuna Güneş, “Uludere’de uyudere yaptılar, hiçbir şey ortaya çıkmadı. Afyon’da bir şey öğrenemedik. Şemdinli’yi haftalarla kamuoyuna kapattılar, uçağımız düştü ne oldu hiçbir şey bilmiyoruz. Bu konuda da birkaç hafta soruşturma, araştırıyoruz, bunlarla birkaç gün daha geçirdikten sonra gündeme yeni bir madde girer, başka tartışmalar girer, gündemi değiştirecekler ama biz bırakmayacağız” yanıtını verdi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com