CHP'li Gürkan'dan '4+4+4' eleştirisi!

CHP'li Gürkan'dan '4+4+4' eleştirisi!
CHP'li Recep Gürkan, '4+4+4' olarak bilinen yeni kesintisiz eğitim yasa tasarısını eleştirdi.

CHP Edirne Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Recep Gürkan, '4+4+4' olarak bilinen yeni kesintisiz eğitim yasa tasarısını eleştirdi. Gürkan, herkesten TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı'ya, yasaya karşı duran mail ve faks çekmelerini istedi.

Asıl mesleği sınıf öğretmenliği olan ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanılğı binasında sivil toplum üyeleri ve partililerle bir araya geldi. Parti olarak '4+4+4' yasa teklifine karşı çıktıklarını belirten Milletvekili Gürkan, Biz gerekli tavrımızı koyduk. Bazı kazanımlar elde ettik ama bunlar yeterli değil dedi. Gürkan şöyle konuştu

Parlamentoda çoğu zaman aklı selim çalışmıyor. Parmaklar çalışıyor. Bu yüzden toplumsal dinamikleri ve toplumsal sağ duyuyu, bu 'vahşet' yasasına karşı, ben öyle tanımlıyorum, harekete geçirmeliyiz. Çocuklarımızı geriye, ortaçağa götürecek bu yasaya karşı duralım. Yarın saat 11.00'de komisyon toplantısı var. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler kitlesel basın açıklamaları yapmasını istiyorum. Ayrıca yasaya karşı duran mail, faks ve telgrafları TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı'ya göndermelerini istiyorum.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com