CHP’li Gürsel Tekin Erdoğan’a yanıt verdi

CHP’li Gürsel Tekin Erdoğan’a yanıt verdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başbakan’ın “CHP yüz nakli yapıyor” açıklamasına yanıt verdi. “CHP’de yüz nakli olmaz” diyen Tekin, "Sayın Başbakan galiba kendisiyle karıştırıyor'' yorumunu yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Yüzümüze baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu görüyoruz. CHP'de yüz nakli olmaz. Sayın Başbakan galiba kendisiyle karıştırıyor'' dedi.

Tekin, Yön Sanat Atölyesi yöneticileriyle atölye bünyesinde çalışmalar yapan engelli çocukları kabul etti. Atölye yöneticileri Tekin'e çalışmalarına katkısı dolayısıyla plaket verdi.

Gürsel Tekin, kabulün ardından düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatarak, ''CHP'de çok başarılı bir yüz nakli gerçekleştirildi'' dediğini kaydetti. CHP'nin 89 yıllık tarihinde hiçbir zaman yüz değişimi yaşanmadığını ifade eden Tekin, ''Yüzümüze baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu görüyoruz. CHP'de yüz nakli olmaz. Sayın Başbakan galiba kendisiyle karıştırıyor'' dedi.

Tekin, ''CHP'nin 30 yıl önce ne ise bugün de aynı olduğunu, Başbakan Erdoğan'ın yüz değişimini yanlış adreste aradığını'' ifade etti.

CUMHURİYET HALK EVLERİNE SORUŞTURMA

Tekin, savcılığın kendisinin de başkanı olduğu Toplumsal Eğitim ve Geliştirme Derneği'nin Cumhuriyet Halk Evleri (CHE) hakkında soruşturma açtığını ifade etti.

Soruşturmanın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ''kanuna aykırı eğitim kurumu açmak'' gerekçesiyle ihbarı üzerine açıldığını belirten Tekin, CHE'nin kamu kaynaklarını kullanmayan sivil bir sosyal proje olduğunu savundu.

''Ciddi bir mücadele ve ciddi bir çalışma, sonuç olarak bir fezlekeye dönüştü'' diyen Tekin, derneğin kırsal kesimde özellikle yoksul insanlara yönelik projeler geliştirdiğini anlattı. Tekin, şöyle konuştu:

''Devletin yapamadığını bir sivil toplum örgütü ve gönüllülerle yapılan bir çalışmayı, siz savcılığa ihbar edeceksiniz ve savcılık da bununla ilgili soruşturma açacak. Bizlere de fezleke gönderecek. Hiç önemli değil bin tane fezleke de gönderseniz, bir milyon soruşturma da açsanız biz inandıklarımızdan vazgeçmeyeceğiz''

CHE'de 2 bine yakın kadının okuma-yazma öğrendiğini belirten ve yapılan çalışmalar hakkında rakamsal bilgiler veren Tekin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i CHE'de tiyatro eğitimi alan gençlerin sergilediği oyunu izlemeye davet etti.

''Burası sizi niye rahatsız ediyor- Bizi Deniz Feneri ile mi karıştırdığınız'' diye soran Tekin, tüm çalışmaların açık olduğunu söyledi.

Tekin, yakın zamanda çeşitli illerde yeni CHE'lerin açılacağını da sözlerine ekledi.
(SRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com