'CHP'li il başkanından yeni kıyafet yönetmeliğine tepki'

'CHP'li il başkanından yeni kıyafet yönetmeliğine tepki'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yürürlüğe yeni giren ve kamuoyunda ‘yeni kıyafet uygulaması’ olarak bilinen düzenleme ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Dar gelirli aileler sade ve ortak kıyafetleri satı

İlk ve orta öğretimde ortak kıyafet zorunluluğunun, çocuklar arasında sınıf ayrımını ortadan kaldıran, eşitlik duygusunu pekiştiren ve sosyal kaynaşmayı sağlayan bir uygulama olduğunu kaydeden Başkan Yalçın Görgöz, ‘Herkes çocuğunu canının istediği gibi giydirsin’ söyleminin, en hafif ifadeyle yoksullarla alay etmek olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın kişilik ve gelişimlerini bu yıllarda tamamladıkları, bu dönemde yaşayacakları psikolojik, travmaların sonraki yıllarda telafisinin mümkün olmadığı pedagojik-psişik bir gerçektir. Her türlü davranış bozukluğunun ve suç eğiliminin temellerinin bu yıllarda atıldığı bilinmektedir. Hal böyleyken ve halkımızın yarıya yakını yoksulluk sınırı altında yaşıyorken, bir gurup varlıklı aile çocuğunun, her gün yeni bir marka giyinerek okul yada sınıfa gelişlerini yoksul aile çocuklarının nasıl karşılayacağı hiç dikkate alınmamıştır. Bu çocuklara çaresiz ebeveynleri arasında yaşanacak tartışmaların, çocukları hem ailelerinden hem de okuldan soğutacağı gerçeği önemsenmemiştir. Hiçbir çocuk psikolojik olarak ezildiği ortama girmek istemez. Getirilen uygulama aslında bir kıyafet serbestliği değil, yeni bir kıyafet yasağıdır” diye konuştu.

“HALKIMIZIN UYGULAMAYA ASLA İZİN VERMEYECEĞİNDEN KUŞKUMUZ YOKTUR”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz konu ile ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Unutmamak gerekir ki Milli Eğitimin asıl amacı bilgi vermek değil kişilik yönünden ağlıklı ve gelişmiş nesiller yetiştirmektir. Bütün bu gerekleri bilmek için uzman olmaya da gerek yok. Çocuk sahibi her ana-baba bu inceliği bilir ve ona göre davranır. AKP iktidarının, Başbakan’ın buyruğu ile gündeme getirdiği yönetmeliği cehaletle açıklamanın imkânı yoktur. Bu yönetmelik çocuklarımız üzerinde yürütülen ve 4+4+4 uygulaması ile başlatılmış sinsi ve siyasi toplum mühendisliğinin bir parçasıdır. Bu yönetmelik, AKP’nin çağdaş eğitim, bilim ve laiklikten duyduğu siyasi rahatsızlın tipik bir yansımasıdır. İlkokul çağındaki bir kız çocuğunun kısa kollu kıyafet giymesine yasak getiren bir anlayış sadece ve sadece sapıklıkla açıklanır. Getirilen düzenleme ile başörtüsü bir sorun ayrışma nedeni olarak ilk ve orta öğretime taşımak amaçlanmaktadır. O yaşta ki çocuklarımızın, asla anlayamayacakları bir tartışmanın odağı haline getirilmesi ve bunun bilerek, isteyerek, tasarlanarak yapılması tam bir cinayettir. Türk Milli Eğitiminin böyle bir siyasi sorumluluğun elinde oyuncak haline gelmesi-getirilmesi, çağdaş uygarlık yönündeki bütün kazanımlarımızdan vazgeçilmesi anlamına gelecektir. Halkımızın buna asla izin vermeyeceğinden kuşkumuz yoktur.” (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com