CHP'li İnce Başbakana bu soruyu sordu

CHP'li İnce Başbakana bu soruyu sordu
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Etik Kurul kararlarının yayınlanmaması kararının size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net (22 bin Euro brüt) maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya ç

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
İnce, Başbakan’a şu soruları yöneltti:

“Başbakanlık Kamu görevlileri Etik Kurulu kararlarının kurulun internet sitesinde yayınlanmasına neden son verilmiştir?
Etik Kurul kararlarının –Anayasa Mahkemesi Kararı ile kurum ve kişi adı karartılarak- yayınlanmamasının hukuki dayanağı nedir?
Etik Kurul kararları yayınlanmayacaksa, kurul kararlarının yaptırımı ne olacaktır?
Etik Kurul kararlarının yayınlanmaması kararının size bağlı bir kurumda 13 bin Euro net (22 bin Euro brüt) maaşla çalışan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının ortaya çıkmasıyla bir ilgisi var mıdır?
Kamuda 13 bin Euro net maaş alan bir danışmanın varlığına ilişkin Etik Kurul kararının gazetelerde çıkmasından hemen sonra Etik Kurul kararlarının kurulun internet sitesinden kaldırılması etik midir?
Kurul kararlarının İdare Mahkemesi nezdinde açılan bir dava sonucu –henüz dava sonuçlanmamışken- kaldırıldığı doğru mudur? Doğruysa dava sonucu neden beklenmemiştir?

(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com