CHP'li İnce: "Türkiye'yi Alsak da, Yalova'yı Veremem!"

CHP'li İnce: "Türkiye'yi Alsak da, Yalova'yı Veremem!"
AKP, Yalova için YSK'ya 'seçimin iptali' başvurusu yaptı. Bunun üzerine CHP'li Muharrem İnce, çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. "Hileyi kendisi yaptığı için, nerede yapıldığını biliyor!"

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Yalova'da kıran kırana geçen seçimler Yüksek Seçim Kurulu'na taşındı. AKP Adayı Yakup Koçal, "seçmen olmayanların oy kullandığı" iddiasıyla, 'seçimin iptali' başvurusu yaptı. 

MUHARREM İNCE, SANSÜRSÜZ HABER'E KONUŞTU

Günlerce süren nöbet sonunda, sandıkları yeniden saydıran ve 6 oy farkla CHP'nin Yalova'da kazanmasını sağlayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, AKP'nin başvurusu hakkında 
önemli açıklamalar yaptı. Sansürsüz Haber'e konuşan İnce, iddiaları araştırdıklarını ve şimdiden bazılarının asılsız olduğunu tespit ettiklerini söyledi. 

"HİLEYİ KENDİSİ YAPTIĞI İÇİN, NEREDE HİLE OLDUĞUNU BİLİYOR!"

İnce, AKP'nin "kısıtlıların ve askerlerin; yani seçmen olmayanların" oy kullandığı gerekçesiyle, Yalova'da seçimin iptalini istediklerini vurguladı, "Hileyi kendisi yaptığı için nerede hile yapıldığını iyi biliyor. Yoksa 80 bin seçmen içinden kimin, nasıl oy kullandığını nasıl bileceksin?" yorumu yaptı.

"İDDİALARI ARAŞTIRIYORUZ"

AKP'nin iddialarını araştırdıklarını ve bir kısmının asılsız olduğunu tespit ettiklerini belirten İnce, "bahsedilen kısıtlılar oy kullanmamış, adı geçen askerlerden birine de ulaştık, o gün birliğinden hiç çıkmamış" dedi.

"YSK, BUGÜN KARAR VEREBİLİR"

Her türlü sonuca hazır olduklarını ve Yüksek Seçim Kurulu'nun kararını bugün açıklayabileceğini belirten İnce, seçim yenilense bile yine CHP'nin kazanacağı görüşünde. 

"YALOVA'YI VEREMEM..."

"Yalova'da tarih yazdık" diyerek yaşadığı ilginç seçim sürecini SANSÜRSÜZ HABER'E anlatan İnce, "İtirazlar sonucu Ankara'yı alsanız, Yalova'yı verseniz, üzülür müsünüz?" sorusuna ise "Türkiye'yi alsak da Yalova'yı veremem!" yanıtı verdi.

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com